'Swedbank' galvenās ekonomistes amatā stājusies Līva Zorgenfreija
Foto: Publicitātes foto

No šā gada 1. novembra par "Swedbank" galveno ekonomisti Latvijā sākusi strādāt līdzšinējā Latvijas Bankas Makroekonomikas analīzes daļas galvenā ekonomiste Līva Zorgenfreija, informē "Swedbank".

Līdz šim Zorgenfreija guvusi darba pieredzi Eiropas Komisijas Ekonomikas un finanšu lietu ģenerāldirektorātā Beļģijā, strādājusi "Rothschild" investīciju bankā, un kopš 2013. gada strādājusi Latvijas Bankas Makroekonomikas analīzes daļā. Līdz šim Zorgenfreijas darba pienākumos ietilpa Latvijas un eirozonas ekonomikas analīze, Latvijas izaugsmes prognožu veidošana, kā arī Latvijas pārstāvība Eiropas Centrālās bankas ekonomikas prognožu darba grupā.

2010. gadā Zorgenfreija ieguvusi sociālo zinātņu bakalaura grādu ekonomikā un starptautiskajā politikā Varvikas Universitātē (University of Warwick) Lielbritānijā. Savukārt maģistra grāds ekonomikā un publiskajā politikā aizstāvēts Francijā (École Polytechnique, Sciences Po un ENSAE).

Stājoties amatā Zorgenfreija norāda, ka šis ir ļoti interesantu pārmaiņu laiks ekonomikā, kad ierastās ekonomisko teoriju idejas tiek pakļautas plašai kritikai. Tāpēc, ieņemot "Swedbank" galvenā ekonomista pienākumus, viens no lielākajiem izaicinājumiem būs piedāvāt argumentētu un saprotamu viedokli par ekonomikas attīstību. "Ticu, ka mana līdzšinējā akadēmiskā un profesionālā pieredze savienojumā ar iespējām, ko sniegs darbs lielākajā Latvijas komercbankā, palīdzēs rast atbildes uz Latvijas tautsaimniecības dalībniekiem svarīgajiem jautājumiem. Esmu priecīga par iespēju pievienoties "Swedbank" lielajai un spēcīgajai analītiķu komandai."

Savukārt "Swedbank" vadītājs Latvijā Reinis Rubenis uzsver, ka "ir patiess prieks sveikt "Swedbank" komandā jaunu un zinošu kolēģi. Esmu pārliecināts, ka Līva ienesīs jaunas vēsmas ne tikai "Swedbank" makroekonomikas analīzes pētījumu daļā Latvijā, bet arī visā Baltijā."

Jau ziņots, ka "Swedbank" Latvijā galvenā ekonomista amata pienākumus pēc Lijas Strašunas uz laiku pildīja "Swedbank" vecākā ekonomiste Latvijā Agnese Buceniece. Savukārt iepriekš "Swedbank" galvenais ekonomists Latvijā bija šā brīža Latvijas Bankas padomes loceklis Mārtiņš Kāzāks.

Source

DELFI Bizness

Tags

Banku sektors Eiropas Centrālā banka Eiropas Komisija Latvijas Banka Swedbank
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form