'Swedbank' Latvijā arī nākamos piecus gadus vadīs Reinis Rubenis
Foto: LETA

"Swedbank" valdes priekšsēdētāja amatā uz nākamo piecu gadu termiņu apstiprināts Reinis Rubenis, pavēstīja bankas mediju attiecību vadītājs Jānis Krops.

Saskaņā ar "Swedbank" padomes lēmumu un Eiropas Centrālās bankas saskaņojumu, Rubenis turpinās vadīt Latvijas lielāko kredītiestādi arī nākamos piecus gadus.

Krops atzīmēja, ka Rubenis "Swedbank" valdes locekļa pienākumus pilda jau piecus gadus, tajā skaitā nepilnus trīs gadus kā valdes priekšsēdētājs. Iepriekš Rubenis ieņēma "Swedbank" Uzņēmumu pārvaldes un arī Finanšu tirgus pārvaldes administratīvā vadītāja amatus.

Krops arī piebilda, ka, atbilstoši Latvijas Komerclikumam, pieci gadi ir maksimālais valdes locekļa pilnvaru termiņš, kuram gatavojoties uzņēmuma padome pieņēmusi lēmumu par atkārtotu ievēlēšanu. "Swedbank" saņēmusi arī nepieciešamās atļaujas no bankas finanšu uzraudzības iestādēm. Tādējādi Rubeņa pilnvaras ir pagarinātas uz maksimālo iespējamo termiņu. Rubeņa jaunais pilnvaru termiņš pilnībā stāsies spēkā pēc izmaiņu veikšanas komercreģistra ierakstos.

Pēc aktīvu apmēra "Swedbank" ir lielākā banka Latvijā.

Tags

Banku sektors Eiropas Centrālā banka Swedbank

Comment Form