'Swedbank': vērtspapīros veikto jauno ieguldījumu apjoms sasniedzis 51 milj. eiro
Foto: stock.xchng

Ir būtiski augusi iedzīvotāju interese par investīcijām, it īpaši dažādos fondos un Baltijas akcijās, liecina "Swedbank" dati.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tā pērn salīdzinājumā ar 2020. gadu kopējais ieguldījumu apjoms "Swedbank Robur" fondos pieauga par 1930%, Baltijas biržas akcijās – par 267%, savukārt ārvalstu akcijās – par 12%. Līdzīgu popularitāti pērn guva arī Biržā tirgotie fondi jeb ETF, kur kopējais darījumu apjoms pieauga par 281%. Kopumā pērn vērtspapīros veikto jauno ieguldījumu apjoms sasniedza 51 miljonu eiro.

Naudas izteiksmē visvairāk Latvijas iedzīvotāji ieguldījuši "Swedbank Robur" fondos – 19 miljonus eiro. Tam seko ieguldījumi ārvalstu un Baltijas biržā, kur pērn ieguldīti attiecīgi 16 un 7 miljoni eiro. Savukārt biržā tirgotajos fondos jeb ETF ieguldīti 9 miljoni eiro.

Kā skaidro "Swedbank" Ieguldījumu daļas eksperts Rolands Zauls: "Gads iezīmēja būtisku lēcienu investīciju jomā Latvijā. Redzam, ka arvien vairāk iedzīvotāju izvēlas savus brīvos finanšu līdzekļus ieguldīt, nevis turēt kontā, ko veicinājuši daudz pieejamāki investīciju risinājumi."

Arī darījumi ar Baltijas biržā tirgotajām akcijām pērn kļuva daudz pieprasītāki pateicoties tādu vietējo uzņēmumu kā "Virši", "Delfin Group", "Enefit Green", "Hepsor" un citu ienākšanai Baltijas tirgū.

Darījumos ar akcijām Baltijas biržā, pērn pirmajā vietā pēc apgrozījuma ierindojās AS "Olainfarm", taču tas bija likumsakarīgs rezultāts, ņemot vērā uzņēmuma iziešanu no biržas un attiecīgi tā akciju obligāto atpirkšanu. Tam sekoja "Enefit Green" ar sekmīgo sākotnējo publisko akciju piedāvājumu jeb IPO. Trešajā vietā ierindojas pašmāju uzņēmums "Virši", savukārt ceturto un piekto vietu ieņem attiecīgi "Delfin Group" un "Ignitis".

"Kopumā pērnais gads finanšu tirgos ir bijis sekmīgs, kas lielā mērā ir pateicoties ekonomikas stimulēšanas programmām, uzturot zemas bāzes procentu likmes, kā arī veicot valdību obligāciju pirkumus. Jaunais gads solās būt izaicinājumiem bagāts finanšu tirgiem ģeopolitiskos notikumos, centrālo banku monetāras politikās un citos faktoros. Taču tas, ko jaunajiem un topošajiem investoriem vienmēr ir vērts atcerēties, ka, glabājot naudu kontā, tās vērtība tikai saruks, kamēr finanšu tirgi sniedz iespēju nopelnīt vai saglabāt tās esošo vērtību. Tāpēc der atcerēties, ka finanšu tirgi novērtē pacietīgos jeb tos investorus, kas nekrīt panikā par katru akcijas cenas vai tirgus svārstību, bet gan konsekventi un periodiski iegulda finanšu tirgos, lai sasniegtu savus ilgtermiņa finanšu mērķus," atzīmē Rolands Zauls.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.