'TWINO' saņem licenci no FKTK
Foto: PantherMedia/Scanpix

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ir izsniegusi ieguldījumu brokeru sabiedrības licenci globālajai investīciju un tirdzniecības platformai "TWINO Investments" (TWINO), kas nākotnē ļaus "TWINO" paplašināt ieguldījumu brokeru sabiedrības pakalpojumus Eiropas Ekonomikas zonas valstīs. FKTK licence stājas spēkā šodien, informē uzņēmumā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"TWINO Investments" valdes locekle Anastasija Oļeiņika skaidro, ka lēmums par licences saņemšanu Latvijā bija rūpīgi pārdomāts, ņemot vērā finanšu tehnoloģiju nozares attīstības dinamiku un TWINO plašo darbības pārstāvniecību Latvijā. "Pēdējo gadu laikā Latvija ir pozicionējusi sevi kā valsti ar spēcīgu tehnoloģiju ekosistēmu, kas ļāvis attīstīties inovatīviem uzņēmumiem. Tādēļ, sākotnēji izvērtējot vairākas potenciālās jurisdikcijas, TWINO izvēlējās saņemt licenci tieši Latvijā," skaidro valdes locekle.

Ieguldījumu brokeru sabiedrības licence ir daudzu mēnešu aktīvas sadarbības ar FKTK rezultāts, kas ietvēra nepieciešamo procedūru izstrādi un platformas operacionālās darbības pielāgošanu jaunajām prasībām. "Licencēšanas process ilga vairāk nekā gadu. Mēs augstu novērtējam profesionālo sadarbību ar FKTK un vērtīgo dialogu, kas ļāva nonākt pie visām pusēm labākā risinājuma", Oļeiņika ir gandarīta par procesa noslēgšanos.

Jauniegūtā ieguldījumu brokeru sabiedrības licence ļaus "TWINO" nākamo 6 mēnešu laikā pārveidot pašreizējo darbības modeli (iespēju investoriem iegādāties prasījumu tiesības cesiju līgumu veidā) par licencētu darbību, attiecinot uz darījumiem likumdošanā paredzētās ieguldītāju aizsardzības prasības.

"TWINO Investments" valdes priekšsēdētājs Roberts Lasovskis atklāja, ka saņemtā licence, pēc FKTK noteiktā pārejas perioda, kas plānots ne ilgāks kā 6 mēneši, ļaus ievērojami paplašināt Eiropas privātajiem ieguldītājiem piedāvāto produktu portfeli ar tādiem finanšu instrumentiem kā akcijas, obligācijas, CFD (cenas starpības līgumi), ETF (biržā tirgotie fondi) un citi. "Mēs esam iecerējuši uzsākt jaunu produktu piedāvāšanu savā platformā jau 2022.gada pirmajā pusē," viņš norādīja.

"Licences saņemšana ir vērtējama arī kā nozīmīgs sasniegums kopējā nozares reputācijas stiprināšanā, tostarp nodrošinot augstākus nozares atklātības un korporatīvās pārvaldības standartus," atzīst Lasovskis. Viņš atklāja, ka 'TWINO" investori augstu novērtēja uzņēmuma lēmumu pieteikties licences saņemšanai, kas rezultējās investoru optimisma pieaugumā attiecībā uz uzņēmum sniegtajiem pakalpojumiem un nozares nākotnes potenciālu.

"Lai gan "TWINO" licencēšanas process bija apjomīgs un ilga vairāk nekā gadu, sasniegtais rezultāts sniegs nopietnu ieguldījumu uzņēmuma nākotnes izaugsmē," atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs, paužot pārliecību, ka investori, lemjot par investīciju ieguldīšanas stratēģijām, visticamāk, dos priekšroku licencētas ieguldījumu brokeru sabiedrības pakalpojumiem, pateicoties ieguldītāju aizsardzības sistēmai un pieejamiem aizsardzības mehānismiem, ko nodrošina regulēta vide.

"TWINO Investments" vienīgais akcionārs ir pieredzējušais finanšu tehnoloģiju uzņēmējs un "TWINO" grupas dibinātājs Armands Broks. Kopš "TWINO Grupas" dibināšanas, uzņēmums ir izsniedzis aizdevumus vairāk nekā EUR 1,4 miljardu apmērā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.