Valsts atbalstu mājokļa iegādei izmanto 41% 'Luminor' klientu
Foto: Unsplash

Aizvadītajā gadā 41% Luminor bankas "Luminor" klientu saņēma hipotekāro kredītu, izmantojot AS "Attīstības finanšu institūcijas "Altum"" ("Altum") programmas jaunajiem speciālistiem un ģimenēm, "Delfi Bizness" pavēstīja bankā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Luminor" dati liecina, ka "Altum" atbalstu arī pērn vairāk izmantoja ģimenes ar bērniem – tas bija 71% gadījumos, savukārt 29% finansējuma saņēmēju ar valsts atbalstu ir jaunie speciālisti, kas ir par ceturtdaļu vairāk nekā gadu iepriekš.

“Bankas pēdējo divu gadu novērojumi liecina, ka hipotekārais kredīts ar "Altum" atbalstu galvenokārt (95%) tiek saņemts mājokļa iegādei, lielākoties dzīvokļu iegādei, bet 5% – privātmāju būvniecībai. Finansējumu privātmāju iegādei vai būvniecībai visvairāk izvēlas jaunās ģimenes ar bērniem, kamēr jauniem speciālistiem aktuālāka ir dzīvokļu iegāde. Visvairāk mājokļus iegādājas Rīgā, kā arī Pierīgā, savukārt ārpus galvaspilsētas mājokļa kredīts ar "Altum" atbalstu visbiežāk ticis izmantots Jelgavā un Liepājā,” stāsta "Luminor" mājokļu kreditēšanas vadītājs Kaspars Sausais.

Joprojām 35% gadījumu "Luminor" klienti ar "Altum" atbalstu izvēlas iegādāties dzīvokļus padomju laikā būvētās ēkās jeb sērijveida dzīvokļus, taču gandrīz tikpat populāri ir arī dzīvokļi jaunajos projektos, kas veido trešdaļu no "Luminor" piešķirtajiem mājokļu kredītiem ar "Altum" atbalstu.

Sausais atzīmē, ka valsts atbalsts sava mājokļa iegādei jaunajiem speciālistiem un ģimenēm ar bērniem ir nozīmīgs atspaids, kuru iedzīvotāji labprāt izmanto. "Vienlaikus mēs novērojam, ka pagājušajā gadā ir pieaugusi jauno speciālistu aktivitāte sava mājokļa iegādē. Saglabājoties augstai inflācijai, pieaugot cenām un Euribor procentu likmei, samazinās iedzīvotāju pirktspēja, tāpēc pieprasījums pēc valsts atbalsta mājokļa iegādei saglabāsies arī nākotnē,” prognozē bankas pārstāvis..

Šobrīd vidējais "Luminor" izsniegtais mājokļa kredīta apmērs ar "Altum" atbalstu ģimenēm ar bērniem sasniedz 103 tūkstošus eiro, savukārt jaunajiem speciālistiem – 92 tūkstošus eiro. Ikmēneša kredīta maksājums ģimenēm ar bērniem ir vidēji ap 580 eiro, bet jaunajiem speciālistiem – ap 510 eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.