Ventspils dome oktobrī izsolīs tai piederošās 'Baltic International Bank' akcijas
Foto: F64

Ventspils pilsētas dome oktobra otrajā pusē izsolē piedāvās iegādāties tai piederošās "Baltic International Bank" akcijas, teikts paziņojumā oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Ventspils pilsētas dome piedāvā iegādāties tai piederošo 1544 "Baltic International Bank" dematerializēto vārda akciju kopumu ar izsoles sākumcenu 13 371,04 eiro.

Pieteikties izsolei var līdz 2016. gada 17. oktobrim plkst. 16. Savukārt akciju izsole ar augšupejošu soli notiks 19. oktobrī plkst. 17.

Jau vēstīts, ka Ventspils pilsētas domes deputāti 2015. gada 18. decembrī nolēma pārdot tai piederošās 1544 "Baltic International Bank" akcijas. Šāds lēmums tika pieņemts, izvērtējot atdevi no līdzdalības bankā, tostarp to, ka Ventspils pilsētas domei nav iespēju ietekmēt lēmumus un balsojuma rezultātus bankas akcionāru sapulcēs un kopš 2003. gada Ventspils pilsētas domei bija interese atsavināt tai piederošās 1544 bankas akcijas, kā arī, ņemot vērā administrēšanas izmaksas, kas Ventspils pilsētas pašvaldībai rodas saistībā ar pašvaldības līdzdalību bankā, ņemot vērā Valsts pārvaldes iekārtas likuma prasības un izmaiņas normatīvajos aktos, kas 2015. gadā ieviestas ar Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumu.

"Baltic International Bank" reģistrētais pamatkapitāls ir 31 496 395,20 eiro, bet apmaksātais pamatkapitāls ir 30 496 389,10 eiro, kas sadalās 4 295 266 parastajās vārda akcijās ar vienādām balsstiesībām. Bankas lielākie īpašnieki ir Valērijs Belokoņs (69,9 %) un Vilorijs Belokoņs (30 %).

Pēc aktīvu apmēra "Baltic International Bank" 2016. gada jūnija beigās bija 14. lielākā banka Latvijā, liecina Latvijas Komercbanku asociācijas dati.

Source

BNS

Tags

Baltic International Bank Latvijas Komercbanku asociācija Valērijs Belokoņs Ventspils dome
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form