Visu valsts fondēto pensiju shēmas ieguldījumu plānu ienesīgums gada laikā ir pozitīvs
Foto: PantherMedia/Scanpix

Visu valsts fondēto pensiju shēmas ieguldījumu plānu ienesīgums šogad jūnija beigās gada laikā bija pozitīvs, liecina manapensija.lv publiskotā informācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tostarp aktīvo ieguldījumu plānu, kuru ieguldījumu īpatsvars akcijās var būt līdz 50%, ienesīgums 2021.gada jūnija beigās bija no 10,18% līdz 17,61%, bet aktīvo ieguldījumu plānu, kuru ieguldījumu īpatsvars akcijās var būt līdz 75%, ienesīgums bija no 18,42% līdz 24,31%.

Vienlaikus sabalansēto ieguldījumu plānu ienesīgums gada laikā bija no 6,94% līdz 10,57%, bet konservatīvo ieguldījumu plānu ienesīgums bija no 0,74% līdz 4,18%.

No deviņiem aktīvajiem ieguldījumu plāniem, kuru ieguldījumu īpatsvars akcijās var būt līdz 50%, lielākais ienesīgums bija "ABLV Asset Management" pārvaldītajam "ABLV aktīvajam ieguldījumu plānam", kura ienesīgums bija 17,61%. Seko ieguldījumu pārvaldes sabiedrības "INVL Asset Management" ieguldījumu plāns "INVL ekstra 47+", kura ienesīgums bija 17,02%, un ieguldījumu pārvaldes sabiedrības "SEB Investment Management" pārvaldītais "SEB aktīvais plāns", kura ienesīgums bija 14,17%.

Savukārt mazākais ienesīgums jūnija beigās starp aktīvajiem ieguldījumu plāniem, kuru ieguldījumu īpatsvars akcijās var būt līdz 50%, bija "CBL Asset Management" pārvaldītajam ieguldījumu plānam "Gauja", kuru pagājušā gada rudenī "CBL Asset Management" pārņēma no "PNB Asset Management". Minētā pensiju plāna ienesīgums jūnija beigās bija 10,18%.

Joprojām populārākais no visiem piedāvātajiem valsts fondēto pensiju plāniem un attiecīgi arī populārākais no aktīvajiem ieguldījumu plāniem, kuru ieguldījumu īpatsvars akcijās var būt līdz 50%, jūnija beigās bija "Swedbank ieguldījumu pārvaldes sabiedrības" ieguldījumu plāns "Dinamika", kuram bija 321 982 dalībnieki (gada sākumā - 340 053 dalībnieki). Šogad jūnija beigās minētā ieguldījuma plāna ienesīgums gada laikā bija 11,24%, kas ir otrs mazākais starp aktīvajiem ieguldījumu plāniem, kuru ieguldījumu īpatsvars akcijās var būt līdz 50%.

Otrs populārākais bija jau minētais "SEB Investment Management" pārvaldītais aktīvais pensiju plāns "SEB aktīvais plāns", kuram bija pievienojušies 113 245 dalībnieki (117 686 dalībnieki), bet trešais populārākais ieguldījumu plāns bija "CBL Asset Management" pārvaldītais ieguldījumu plāns "CBL aktīvais ieguldījumu plāns", kuram pievienojušies 109 078 dalībnieki (113 501 dalībnieks), bet kura ienesīgums bija 11,74%, kas ir trešais mazākais starp aktīvajiem ieguldījumu plāniem, kuru ieguldījumu īpatsvars akcijās var būt līdz 50%.

Vienlaikus no desmit aktīvajiem ieguldījumu plāniem, kuru ieguldījumu īpatsvars akcijās var būt līdz 75%, lielākais ienesīgums bija "INVL Asset Management" ieguldījumu plānam "INVL maksimālais 16+", proti, 24,31%. Seko ieguldījumu pārvaldes sabiedrības "Indexo" pensiju plāns "Indexo jauda 16-50" un "SEB Investment Management" pārvaldītais pensiju plāns "SEB dinamiskais plāns", kuru ienesīgumi bija attiecīgi 22,91% un 22,83%.

Visvairāk dalībnieku no aktīvajiem ieguldījumu plāniem, kuru ieguldījumu īpatsvars akcijās var būt līdz 75%, jūnija beigās bija "Swedbank ieguldījumu pārvaldes sabiedrības" ieguldījumu plānam "1990+" - 62 064 dalībnieki (gada sākumā - 53 418 dalībnieki), seko "Indexo" pensiju plāns "Indexo jauda 16-50" - 39 596 dalībnieki (34 254 dalībnieki) un "Swedbank ieguldījumu pārvaldes sabiedrības" ieguldījumu plāns "1980+" - 34 289 dalībnieki (26 917 dalībnieki).

Šogad jūnija sākumā reģistrēts arī pirmais valsts fondēto pensiju plāns, kura ieguldījumu īpatsvars akcijās var būt 100%, proti, ieguldījumu pārvaldes sabiedrības "Luminor Asset Management" indeksu ieguldījumu plāns "Ilgtspējīgā nākotne". Jūnija beigās minētajam pensiju plānam bija pievienojušies 29 dalībnieki.

No astoņiem konservatīvajiem ieguldījumu plāniem lielākais ienesīgums gada laikā bija "INVL Asset Management" ieguldījumu plānam "INVL konservatīvais 58+", proti, 4,18%, bet mazākais ienesīgums bija "SEB Investment Management" pārvaldītajam pensiju plānam "SEB Latvijas plāns", proti, 0,74%.

"Swedbank ieguldījumu pārvaldes sabiedrības" pārvaldītais ieguldījumu plāns "Stabilitāte" joprojām bija populārākais konservatīvais ieguldījumu plāns - tam šogad jūnija beigās bija pievienojušies 103 933 dalībnieki (gada sākumā - 106 927 dalībnieki).

Savukārt starp četriem sabalansētajiem ieguldījumu plāniem lielākais ienesīgums gada laikā bija "INVL Asset Management" ieguldījumu plānam "INVL komforts 53+", proti, 10,57%, bet mazākais ienesīgums bija "CBL Asset Management" pārvaldītajam ieguldījumu plānam "Venta" - 6,94%.

Latvijā ir izveidota triju līmeņu pensiju sistēma. Pirmā līmeņa pensijas maksā tagadējiem pensionāriem no budžetā iekasētajiem sociālajiem maksājumiem. Otrais jeb fondēto pensiju līmenis paredz, ka daļa no strādājošo sociālajām iemaksām tiek ieguldīta finanšu sektorā. Savukārt trešajā līmenī darbojas privātie pensiju fondi, kuros līdzekļus var iemaksāt brīvprātīgi.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Luminor SEB Swedbank pensiju 2.līmenis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form