64,7% uzņēmēju darbaspēka pieejamību vērtē negatīvi
Foto: Publicitātes attēls

Vairāk nekā puse uzņēmēju norāda, ka darbaspēka pieejamība ir drīzāk slikta, vai pat ļoti slikta, 5,7% uzskata, ka grūti sniegt šādu vērtējumu, savukārt 29,7% norāda, ka uzņēmēju darbaspēka pieejamība ir drīzāk labi, vai pat ļoti labi vērtējama, liecina "Turības" Biznesa indeksa pētījums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ja salīdzina šos datus ar pērnā gada rādītājiem, tad situācija ir pat uzlabojusies - pērn šis rādītājs tika novērtēts ar indeksu -39.8, savukārt šogad šis rādītājs pakāpies līdz -24.0 indeksa punktiem.

Ja analizē sīkāk šo indeksa rādītāju, tad var secināt, ka viszemāk darbaspēka pieejamību Latvijā vērtē tieši būvniecības (-47) un ražošanas nozarē (-42). Savukārt, ja paraugās uz reģioniem, tad zemākais novērtējums ir manāms Zemgalē (-35) un Vidzemē (-35), skaidro sabiedrisko attiecību nodaļā.

"Kvalificēto darbinieku trūkums ir bijis visos laikos. Jaunās kompetences, kā digitālās prasmes, kritiskā domāšana, elastīgums, radošums - šobrīd darba tirgū tiek pieprasītas vairāk kā pamatprasmes. Tomēr tas nozīmē arī cilvēkresursu pārvaldības metožu maiņu un pielāgošanās spēju nepieciešamību," norāda "Biznesa augstskolas Turība" Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne Zane Driņķe.

Turības biznesa indekss ir tapis sadarbībā ar sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS. Pētījumā piedalījās 750 uzņēmēji un uzņēmumu vadītāji. Tas veidots ar mērķi sekmēt uzņēmējdarbības vides un nozares izglītības ciešāku sasaisti, identificēt uzņēmējdarbības vides būtiskākās problēmas un lielākās priekšrocības un veicināt topošo uzņēmēju padziļinātāku interesi par to.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Biznesa augstskola Turība SKDS
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form