'Accenture' Latvijas filiāle reģistrējusi informāciju par patieso labuma guvēju
Foto: Publicitātes foto

"Accenture" Latvijas filiāle sniegusi likumā prasīto informāciju par savu patiesā labuma guvēju, liecina "Lursoft" dati.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Informācija reģistrēta 2021. gada 19. martā.

Saskaņā ar norādi "Lursoft": "Patiesais labuma guvējs ir akcionārs tādā akciju sabiedrībā, kuras akcijas ir iekļautas regulētajā tirgū, un veids, kādā tiek īstenota kontrole pār juridisko personu, izriet tikai no akcionāra statusa."

"Accenture" Latvijas filiāle darbinieku skaita ziņā ir lielākā Latvijā reģistrētā ārvalstu komersanta filiāle.

Somu "Accenture" Oy filiāle Latvijā reģistrēta 2002.gadā. Aizpagājušajā gadā uzņēmuma Latvijas filiāle nodokļos samaksājusi 24,53 milj. eiro, vidējām iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām uz vienu darbinieku esot augstākām nekā nozarē vidēji.

Lielākās ārvalstu komersantu filiāles Latvijā pēc darbinieku skaita 2019.gadā ir: "Accenture" Latvijas filiāle: 1614 darbinieki, "Luminor Bank" AS Latvijas filiāle: 976 darbinieki; "Skandinaviska Enskilda Banken" AB Rīgas filiāle: 718 darbinieki; "SOL Baltics" OU Latvijas filiāle: 468 darbinieki; "DNB Bank" ASA Latvijas filiāle: 335 darbinieki.

Aizvadītā gada jūlijā spēkā stājās grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumā, kas paredzēja pienākumu arī Latvijā reģistrētajām ārvalstu komersantu filiālēm un pārstāvniecībām atklāt savus patiesos labuma guvējus.

"Lursoft" dati liecina, ka Uzņēmumu reģistrs šogad no reģistra izslēdzis jau 253 ārvalstu komersantu filiāles, kuras nebija sniegušas nepieciešamās ziņas. "Lursoft Klientu Portfelis" ziņoja, ka 1.martā vienas dienas laikā likvidētas 242 ārvalstu komersantu filiāles, kas nebija atklājušas savus patiesos labuma guvējus. Salīdzināšanai – pērn visa gada laikā likvidētas vien 40 ārvalstu komersantu filiāles.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Accenture Luminor Bank DNB Uzņēmumu reģistrs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form