'airBaltic' akcionāru sapulcē vēlēs jaunu padomi
Foto: AFI

Pirmdien plānota nacionālās aviokompānijas "airBaltic" akcionāru sapulce, kurā uzņēmumam jāievēl jauna padome un, iespējams, jālemj par pamatkapitāla palielināšanu.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā Ministru kabinets uzklausīja piesaistītā finanšu konsultanta "Prudentia" sagatavoto informatīvo ziņojumu par nacionālo aviokompāniju "airBaltic" un ieteikumus akcionāru sapulcei.

Premjera pienākumu izpildītājs, ārlietu ministrs Artis Pabriks (V) otrdien pēc valdības sēdes atzina, ka no valdības viedokļa skatoties, akcionāru sapulce var notikt, gan atzīstot, ka valdības rīcībā joprojām nav pietiekamas informācijas par situāciju "airBaltic".

Satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS) norādīja, ka būtiski ir, lai akcionāru sapulcē tiktu apstiprināta kompānijas padome, tajā valsts virzīs jau esošos valsts pārstāvjus. Augulis bija izvairīgs par valsts nostāju otrajā akcionāru sapulcē skatāmajā jautājumā – par kompānijas pamatkapitāla palielināšanu.

Lielāka skaidrība par valsts pozīciju "airBaltic" jautājumā varētu būt šonedēļ, kad valdība plāno uzklausīt auditorkompānijas "KPMG" gala ziņojumu un kad no vizītes ASV būs atgriezies valdības vadītājs Valdis Dombrovskis (V).

Jau ziņots, ka valdība jūlija sākumā izlēma piesaistīt finanšu konsultāciju kompāniju "Prudentia", kas sniegs redzējumu nacionālās aviokompānijas "airBaltic" tālākai attīstībai un ieteikumus akcionāru sapulcei.

Akcionāru sapulcē būs jālemj arī par jaunu padomes locekļu ievēlēšanu, jo no padomes atkāpušies divi lidsabiedrības privātā akcionāra, kompānijas "Baltijas Aviācijas sistēmas" (BAS) pārstāvji - Ilmārs Razumovskis un Žans-Šarls Korsaks.

BAS skaidroja, ka tās virzītie "airBaltic" padomes locekļu atkāpušies, jo valsts izvirzītie pārstāvji padomē jau ilgstoši strādā ārkārtīgi pavirši. Pēdējo 12 mēnešu laikā valsts no savas puses ir nomainījusi vairāk padomes locekļu nekā iepriekšējos 15 "airBaltic" darbības gados kopā, norādīja BAS.

Pēc ekonomikas ministra Arta Kampara (V) paziņotā, ka aviokompānijai draud maksātnespēja, valdība jūnija vidū lēma izveidot starpministriju darba grupa, lai koordinētu savstarpējo darbību un izbēgtu no atkārtotiem publiskiem paziņojumiem par iespējamajām negācijām kompānijā.

"airBaltic" dibināta 1995.gadā, tās lielākie akcionāri ir Latvijas valsts ar 52,6% akciju un "Baltijas aviācijas sistēmas" (BAS) ar 47,2% akciju, kas tās 2009.gada sākumā iegādājās no SAS. BAS 50% kapitāldaļu pieder Flikam, bet vēl 50% – Bahamu salās reģistrētai kompānijai "Taurus Asset Management".

Comment Form