Aizdevumu sniegšanai uzņēmējiem piešķir vēl 32 miljonus eiro
Foto: Pixabay

Apstiprinot Ekonomikas ministrijas (EM) rosinātos grozījumus "Altum" īstenotajā aizdevumu programmā uzņēmējdarbības veicināšanai, Ministru kabinets 16. novembra sēdē lēma piešķirt papildu finansējumu programmas īstenošanai 32 miljonu eiro apmērā un paplašināt atbalsta saņēmēju loku, sniedzot iespēju saņemt aizdevumus arī daudzdzīvokļu ēku būvniecībai Latvijas reģionos, informē EM.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Ne reizi vien esmu uzsvēris, ka mana prioritāte ir veicināt jaunu mājokļu būvniecību visā Latvijā, jo tieši mājokļu pieejamība ir galvenais faktors, lai sekmētu ekonomisko izaugsmi reģionos. Lai vēl papildus veicinātu mājokļu pieejamību, turpinām arī darbu pie īres namu būvniecības atbalsta programmas, kas būs realizējama no Atveseļošanās fonda finansējuma. Bet jau šobrīd varam sniegt atbalstu privātajiem attīstītājiem daudzdzīvokļu māju projektu attīstīšanai, lai nodrošinātu jaunu dzīvojamā fonda veidošanos un veicinātu mājokļa pieejamību Latvijā," pauž ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

Interese par aizdevumu saņemšanu uzņēmējdarbības veicināšanai ir vērtējama kā liela, norāda EM. Aizdevumu programmas ietvaros var saņemt finansējumu investīcijām un apgrozāmajiem līdzekļiem ar samazinātām nodrošinājuma prasībām. Atbalstam var pieteikties mikro uzņēmumi, mazie un vidējie saimnieciskās darbības veicēji. Ar Ministru kabinetā šodien apstiprinātājiem grozījumiem atbalsta programmā komersantiem būs pieejami papildu 32 miljoni eiro, tādējādi ļaujot sniegt atbalstu vēl vismaz 125 komersantiem dažādu uzņēmējdarbības attīstības projektu īstenošanai, lai mazinātu Covid-19 pandēmijas radītās negatīvās sekas.

Aizdevumu programmas ietvaros paredzēts atbalsts arī jaunam atbalsta virzienam – aizdevumu izsniegšanai daudzdzīvokļu māju projektu attīstīšanai un finansēšanai Latvijas reģionos (t.i. ārpus Rīgas un Rīgas reģiona), tādējādi nodrošinot jauna dzīvojamā fonda veidošanos un veicinot mājokļa pieejamību Latvijā uz tirgus nosacījumiem. "Altum" sniegtā aizdevuma finansējumu nevarēs izmantot neapbūvētas zemes iegādei un citu ES fondu līdzfinansētu projektu īstenošanai, kā arī darījumiem, kas saistīti ar tirdzniecības centru izveidi.

Tāpat līdz ar grozījumiem atbalsta programmā precizēti nosacījumi investīciju aizdevuma piešķiršanai kapitāldaļu iegādei, kā arī palielināts energoefektivitātes aizdevumu maksimālais apmērs līdz 5 miljoniem eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.