Apkures sezona sākusies ar zemākiem tarifiem
Foto: DELFI

Dabasgāzes tirdzniecības cenu pastāvīgais samazinājums, kas bija novērots visa gada garumā, ir pozitīvi ietekmējis apkures sezonu šoruden - tā tiek sākta ar zemākiem siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem, salīdzinot ar aizvadītā gada rudeni, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Komersanti, kuriem tarifi noteikti atkarībā no dabasgāzes cenas, šo apkures sezonu sāk ar līdz pat 19% zemākiem tarifiem. AS "Latvijas Gāze" publicētās dabasgāzes tirdzniecības cenu prognozes novembrim un decembrim liecina, ka siltumenerģijas tarifi nākamajos mēnešos varētu saglabāties nemainīgi.

2014. gada apkures sezonas sākumā dabasgāzes tirdzniecības cena oktobrī un novembrī bija 291,69 eiro par tūkstoš normālkubikmetriem (m3). Pakāpenisks dabasgāzes tirdzniecības cenu samazinājums novērots kopš decembra mēneša, kad dabasgāzes tirdzniecības cena samazinājās par vienu soli līdz 284,57eiro par tūkstoš m3 un turpināja samazināties arī 2015. gada ziemā, apkures sezonas beigās aprīlī nokrītot līdz 256,12 eiro par tūkstoš m3.

Dabasgāzes tirdzniecības cenu samazinājums turpinājās arī vasarā un rudenī - septembrī sasniedzot 206,32 eiro par tūkstoš m3, kas ir zemākā dabasgāzes tirdzniecības cena kopš 2010. gada.

Saskaņā ar "Latvijas Gāzes" publicēto informāciju oktobrī dabasgāzes tirdzniecības cena saglabāsies septembra līmenī. Analizējot pēdējo 12 mēnešu datus, dabasgāzes tirdzniecības cena ir samazinājusies par 29%, un tas nozīmē arī vērā ņemamu siltumenerģijas tarifu samazinājumu. Latvijas apdzīvotajās vietās, kur siltumenerģijas pakalpojuma sniedzējiem tarifi noteikti atkarībā no dabasgāzes cenas, par siltumu būs jāmaksā līdz pat 19% mazāk. Piemēram, Aizkrauklē, Ādažos, Baložos, Dobelē, Grobiņā, Ikšķilē, Jūrmalā, Ķekavā, Lielvārdē, Ozolniekos un Rīgā tarifu samazinājums ir robežās no 16% līdz 19%, citviet - zemāks.

Šajā apkures sezonā nav sagaidāms siltumenerģijas tarifu būtisks pieaugums, jo apkures sezonā dabasgāze Latvijas patērētājiem tiek piegādāta no Inčukalna pazemes gāzes krātuves un šogad gāzes iesūknēšanas krātuvē laikā dabasgāzes tirdzniecības cenas bija zemas. Tas nozīmē, ka siltumenerģijas pakalpojumu tarifi šajā apkures sezonā noteikti nebūs augstāki kā pagājušajā apkures sezonā.

Komersantiem, kuriem siltumenerģijas pakalpojuma tarifi ir noteikti atkarībā no dabasgāzes cenas, SPRK apstiprina tarifus tabulas veidā noteiktam dabasgāzes tirdzniecības cenu diapazonam. Mainoties dabasgāzes tirdzniecības cenai, mainās arī siltumenerģijas gala tarifs, kas komersantam jāpiemēro. Siltumenerģijas pakalpojumu sniedzēji, kuriem siltumenerģijas pakalpojuma tarifi ir noteikti atkarībā no dabasgāzes cenas, pakalpojuma sniegšanas teritorija un siltumenerģijas tarifi atspoguļoti tabulā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Apkure Latvijas gāze SPRK
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form