Aptaujā par skaistāko atzīta Latvijas simtgadei veltīta pastmarka
Foto: Publicitātes foto

Par 2018. gada skaistāko pastmarku Latvijas Pasta un portāla "Delfi" jau trešo reizi rīkotajā konkursā atzīta pirmā Latvijā izdotā neregulāras formas pastmarka, kas veltīta valsts simtgadei un veidota valsts karoga krāsās Latvijas kontūras formā.

Par šo pastmarku nodotas 1242 balsis. Otra pastmarka, par kuru saņemts visvairāk balsu, atspoguļo vienu no 2018. gada aktuālajiem notikumiem – pāvesta Franciska vizīti Latvijā pagājušā gada septembrī. Savukārt trešajā vietā jau tradicionāli ierindojusies ar ornitoloģijas tēmu saistīta pastmarka Latvijas putnu sērijā, uz kuras attēlota garastīte. Konkursā "Gada pastmarka 2018" iegūto balsu skaitu un tā sadalījumu iespējams apskatīt šeit.

Latvijas Pasta un portāla "Delfi" jau trešo reizi organizētais konkurss "Gada pastmarka" risinājās no 2019. gada 14. līdz 27. janvārim, un tā ietvaros par pastmarkām tika balsots kopumā 10 167 reizes. Ar pārliecinošu balsu vairākumu pirmo vietu ieguvusī pastmarka izdota par godu Latvijas valsts simtgadei un ir pirmā Latvijas Pasta emitētā neregulāras formas pastmarka: tā veidota Latvijas karoga krāsās valsts kontūras formā un ir ar pašlīmējošu pamatni, tāpēc ērti lietojama ne tikai kā tradicionāla pastmarka, bet arī reprezentācijas suvenīrs. Pastmarka tika izdota viena miljona eksemplāru tirāžā.

Otro vietu konkursā ieguvusi pastmarka, kas saistīta ar vienu no 2018. gada vēsturiskajām norisēm Latvijā – katoļu baznīcas 266. pāvesta Franciska vizīti pagājušā gada 24. septembrī. Par šo pastmarku balsots 791 reizi.

Latvijas Pasta un portāla "Delfi" rīkotajos "Gada pastmarkas" konkursos augstas vietas tradicionāli ieņem apkārtējās vides tēmai veltītās pastmarkas, un arī par 2018. gada trešo iemīļotāko pastmarku sabiedrības vērtējumā kļuvusi Latvijas putnu sērijas pastmarka "Garastīte" ("Aegithalos caudatus"), saņemot 693 balsis.

Visu trīs uzvarējušo pastmarku dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Arī ceturtajā vietā ierindojusies pastmarka, kas saistīta ar valsts simtgadi un ir pašas pirmās neatkarīgās Latvijas 1918. gadā izdotās pastmarkas atkārtots izdevums – pastmarku veidojis mākslinieks Ansis Cīrulis, kurš ir arī Latvijas valsts karoga standarta autors.

2017. gada konkursā "Gada pastmarka" tika balsots 9774 reizes, un par iecienītāko pastmarku tika atzīta Latvijas putnu sērijas pastmarka "Dzeltenā cielava".

Konkursā "Gada pastmarka 2018" uzvarējušās pastmarkas iespējams aplūkot te. Visas 2018. gadā izdotās pastmarkas redzamas šeit.

Source

DELFI Bizness

Tags

Ansis Cīrulis Latvijas simtgade Pastmarka
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form