Aptuveni 30 viesnīcas gatavas izmitināt Covid-19 inficētos un kontaktpersonas
Foto: F64

Aptuveni 30 viesnīcas gan Rīgā, gan novados izteikušas gatavību izvietot Covid-19 inficētos un kontaktpersonas, kurām jāievēro pašizolācija, sacīja Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas izpilddirektore Santa Graikste.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Asociācija pozitīvi vērtē gaidāmo valdības lēmumu. Tā gan nav tieši Latvijas iniciatīva, tas jau ir izmantots starptautiskajā praksē. Viesnīcas bija gatavas šādu pakalpojumu piedāvāt jau pavasarī, taču toreiz situācija nebija tik dramatiska un piedāvājums netika izmantots," sacīja Graikste.

Asociācijas vadītāja pastāstīja, ka viesnīcu, kuras bija gatavas sniegt šādu pakalpojumu, personāls jau pavasarī sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālistiem veica apmācības, lai novērstu iespējas inficēties personālam.

Tāpat viesnīcās ir izstrādāta procedūra, kādā veidā nodrošināt Covid-19 inficēto un kontaktpersonu kustību, lai izvairītos no kontakta ar personālu. Pozitīva valdības lēmuma gadījumā plānots sadarbībā ar SPKC atkārtot personāla mācības.

Graikste skaidroja, ka izmitināšanas izdevumus viesnīcām 80% apmērā segs Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), savukārt pārējais būs pakalpojuma izmantotāju līdzmaksājums.

"Savukārt par ēdināšanu maksās pakalpojumu izmantotāji un personāls to piegādās līdz numuriņu durvīm. Tiks izstrādāta speciāla ēdienkarte, jo, ņemot vērā Latvijas iedzīvotāju maksātspēju, skaidrs, ka netiks piedāvāta restorāna ēdienkarte, lai cena nebūtu pārāk dārga," sacīja Graikste.

Jau ziņots, ka valdība otrdien lems par Covid-19 inficēto un kontaktpersonu izvietošanu viesnīcās, liecina valdības sēdes dienaskārtībā iekļautie jautājumi.

Pēc EM aplēsēm, kopējais nepieciešamais finansējums valsts atbalsta sniegšanai mēnesī ir 563 500 eiro.

Iepriekš ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) stāstīja, ka valsts varētu segt visus izdevumus, kas saistīti ar personas izmitināšanu viesnīcā, tomēr jaunais piedāvājums paredz no valsts budžeta segt 80% izdevumu, savukārt 20% būtu personas līdzmaksājums.

Pēc Ekonomikas ministrijas (EM) veiktās tūristu mītņu aptaujas, optimālā cena vienas personas izmitināšanai sastādītu ne vairāk kā 35 eiro par numuru par diennakti. Personas viesnīcās tiktu izmitinātas 14 dienas.

Paredzams, ka izmaksas tiks attiecinātas tikai uz izmitināšanas pakalpojumu sniegšanu, turpretī ēdināšanas pakalpojumi netiks iekļauti un to izmaksas netiks segtas.

EM sākotnējās aplēses liecina, ka viesnīcās varētu izvietot 1150 personas.

Pēc Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra sniegtās informācijas, kopumā nosakāmas četras personu grupas, kurām būtu nepieciešama izmitināšana ārpus savas mājsaimniecības, lai novērstu mājsaimniecības locekļu inficēšanās risku.

Pirmajā grupā ir personas, kurām apstiprināta Covid-19 infekcija ar vieglu vai bezsimptomu slimības gaitu, kurām nav nepieciešama ārstēšanās stacionārā, bet, kurām nav iespējas nodrošināt efektīvu izolāciju savā mājsaimniecībā, lai nepakļautu citus cilvēkus inficēšanās riskam. Otrā grupa ir personas, kurām apstiprināta Covid-19 infekcija pēc ārstēšanās stacionārā, kurām nav iespējas ievērot izolāciju savā mājsaimniecībā, lai nepakļautu citus cilvēkus inficēšanās riskam.

Trešā grupa ir personas, kurām apstiprināta Covid-19 infekcija, kontaktpersonas, kurām nav iespējas ievērot efektīvu mājas karantīnu savā mājsaimniecībā, lai nepakļautu inficēšanās riskam citus cilvēkus. Savukārt ceturtā grupa ir starptautisko organizāciju darbinieki un studenti, kā arī tie kuriem ir pastāvīga darba atļauja ar darba līgumu ārvalstīs un kam nepieciešams nodrošināt izolāciju atgriežoties mītnes valstī.

Tāpat EM informēja, ka interesi sadarboties un izmitināt Covid-19 inficētas personas vai to kontaktpersonas ir izrādījušas vairākas Rīgas tūristu mītnes, kopumā piedāvājot 1889 numurus. Tāpat patlaban tiek precizēta informācija par divām reģionu viesnīcām, attiecīgi, ar viesnīcu "Zemgale", kas atrodas Bauskā, un ar viesnīcu "Hotel Dobele", kas atrodas Dobelē, kuras kopumā piedāvā 34 viesu numurus.

Plānots, ka tūristu mītņu saraksts tiktu publicēts Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) mājaslapā, sniedzot informāciju Latvijas iedzīvotājiem izmantot šādu iespēju.

Pirms izmitināšanas pakalpojuma sniegšanas Veselības inspekcija pārliecināsies, vai tūristu mītnē ir iespējams nodrošināt visas epidemioloģiskās drošības prasības, lai šādu izmitināšanas pakalpojumu sniegtu.

Pozitīva valdības lēmuma gadījumā valsts atbalsta mehānisms būs pieejams no nākamā gada 4. janvāra.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

SPKC Koronavīruss Covid-19 Jānis Vitenbergs Dobele Ekonomikas ministrija Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra Tūrisms Veselības inspekcija Veselības ministrija Viesnīca
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form