Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas rezultātā operatoru sniegtā pakalpojuma pieejamība un kvalitāte ir bijis viens no aktuālajiem sūdzību jautājumiem, liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) apkopotā informācija par šī gada pirmajā pusē saņemtajām sūdzībām elektronisko sakaru nozarē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kopumā SPRK sniegusi atbildes uz 22 rakstveida sūdzībām un sniegusi 64 telefoniskas konsultācijas. Visbiežāk saņemtās lietotāju pretenzijas un jautājumi šogad bijuši par mobilo sakaru pakalpojumu kvalitāti, rēķiniem un līgumiem. Salīdzinājumā ar 2019. gada pirmo pusgadu sūdzības par minētajiem jautājumiem pieaugušas par 14%.

"Šogad elektronisko sakaru pakalpojumu pieejamībai un kvalitātei bijusi izšķiroša nozīme. Arī lietotāju paradumi interneta izmantošanā būtiski mainījās. Apstākļi pieprasīja ne vien operatoru un infrastruktūras spēju pielāgoties situācijai, turpinot nodrošināt kvalitatīvu pakalpojumu, bet arī lietotājiem mainīt savus līdzšinējos ieradumus un būt atbildīgiem par datu apjoma izmantošanu," stāsta SPRK Datu nodrošinājuma nodaļas vadītāja Aiga Lipenberga.

Ja lietotājam rodas domstarpības ar savu pakalpojumu sniedzēju, lietotājam ir tiesības vērsties pie operatora ar lūgumu sniegt skaidrojumu, piemēram, ja pakalpojuma kvalitāte ir neatbilstoša. Tomēr, ja operatora sniegtā atbilde neapmierina, lietotājs var vērsties ar sūdzību SPRK. Katru no gadījumiem SPRK izvērtē individuāli.

"Praksē ir novēroti vairāki gadījumi, kad par neatbilstošu pakalpojuma kvalitāti operators sniedz kompensāciju lietotājam, norāda Lipenberga.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Telekomunikācijas Internets SPRK
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form