'Astarte-Nafta' netirgos degvielu ar biopiejaukumu
Foto: LETA

Degvielas tirdzniecības uzņēmums SIA "Astarte-Nafta" no piektdienas atsakās no biodegvielas piejaukuma 95. markas benzīnam un dīzeļdegvielai, informēja uzņēmuma pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tuvāko dienu laikā visā degvielas uzpildes staciju tiklā tiks pabeigta pilnīga pāreja uz tirdzniecību bez biodegvielas piejaukuma, savukārt vairumtirdzniecībā šāda degviela ir pieejama jau no 1. jūlija.

"Astarte-Nafta" Tirdzniecības daļas vadītājs Gints Ostrovskis norāda, ka jau pirmajā dienā, kad stājās spēkā Ministru kabineta noteikti atvieglojumi, degvielas cena mazumtirdzniecībā visā Latvijā samazinājās par vairākiem centiem.

Ostrovskis piebilst, ka atteikšanās no biodegvielas piejaukuma radīs iespēju degvielu padarīt lētāku, kā arī ilgtermiņā varētu samazināt lauksaimniecības zemes platības, ko izmanto biodegvielas izejvielu ražošanā, tādējādi mazinot spiedienu uz pārtikas un barības izejvielu tirgiem un mazinot negatīvās klimata izmaiņas.

Ministru kabinets 14. jūnijā veica grozījumus 2000. gada 26. septembra noteikumos par benzīna un dīzeļdegvielas atbilstības novērtēšanu, nosakot terminētu obligātās prasības par biodegvielas piejaukšanu atcelšanu laika periodā no 2022. gada 1. jūlija līdz 2023. gada 31. decembrim.

Lai arī Ministru kabinets noteicis biodegvielas piejaukuma prasību piemērošanu kā brīvprātīgu, paredzot, ka degvielas mazumtirgotāji vai komersanti varēs paši izvēlēties, vai šādu soli spert, "Astarte-Nafta" ar šādu lēmumu nolēmusi nevilcināties un pārtrauca biodegvielas piejaukšanu uzreiz pēc Ministru kabinets noteiktā termiņa stāšanās spēkā.

Ostrovskis uzskata, ka atsakoties no biodegvielas piejaukuma, tiks ievērtēts Eiropas Komisijas 2022. gada 23. marta paziņojums par "Pārtikas nodrošinājuma garantēšanu un pārtikas sistēmu noturības stiprināšanu", kurā Eiropa Komisija atbalsta biodegvielas piejaukuma īpatsvara mazināšanai degvielā.

"Astarte-Nafta" pērn strādāja ar 55,082 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 25,1% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa samazinājusies par 45,4% - līdz 202 265 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

"Astarte-Nafta" dibināta 1995. gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 31 240 eiro. "Astarte-Nafta" īpašnieki ir Jānis Anspoks - 92,73% un Ligita Dzene - 7,27%.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.