AT atceļ lēmumu par 'Rīgas kinostudijas' nekustamā īpašuma izsoles apstiprināšanu
Foto: LETA

Augstākā tiesa (AT) atcēla Rīgas apgabaltiesas lēmumu, ar kuru apgabaltiesa apstiprināja pērn oktobrī notikušo AS "Rīgas kinostudija" nekustamā īpašuma izsoli.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informēja AT preses sekretāre Baiba Kataja, līdz ar to jautājums nodots jaunai izskatīšanai.

Jau ziņots, ka izsolē nekustamos īpašumus iegādājās uzņēmums SIA "Leasing&Factoring AB". Tādā veidā iegūtais īpašums tika nostiprināts uz uzņēmuma vārda.

Kā norādīts Rīgas apgabaltiesas lēmumā, uzņēmuma īpašumā nonāca vairākas nojumes, šķūņi, noliktavas, kinostudijas ēkas, filmēšanas paviljoni un dekorāciju cehi. Īpašumi tika pārdoti par 1 287 000 latu.

"Rīgas kinostudija" bija iesniegusi apgabaltiesā sūdzību par zvērinātu tiesu izpildītāja Raimonda Mežiņa rīcību, organizējot nekustamā īpašuma izsoli, tomēr apgabaltiesa to noraidīja.

"Rīgas kinostudija" tiesai bija norādījusi, ka Mežiņš, piedzinēju - firmas "Šmerļa terases", kas ir saistīta ar uzņēmumu "Leasing&Factoring AB", - pārstāvis Normunds Šlitke ir rīkojušies saskaņoti ļaunprātīgi ar mērķi prettiesiskā veidā iegūt "Rīgas kinostudijas" nekustamo īpašumu.

Janvāra beigās Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa noraidīja "Rīgas kinostudijas" maksātnespējas pieteikumu, ko tiesā iesniedza jau minētais uzņēmums "Šmerļa terases", kā arī "VK Estate", ar kuru "Rīgas kinostudijas" īpašuma strīdi ilgst jau gadiem.

Savukārt "Rīgas kinostudijas" nodrošinātais kreditors AS "SEB banka" vērsies Valsts policijā ar lūgumu sākt kriminālprocesu saistībā ar "Rīgas kinostudijas" amatpersonu iespējamām noziedzīgām darbībām - nepatiesu ziņu sniegšanu kredītiestādei, tiesiskās aizsardzības procesa izmantošanu nolūkā izvairīties no saistību izpildes, grāmatvedības noteikumu pārkāpšanu, ieķīlātās lietas prettiesisku atsavinājumu un "Rīgas kinostudijas" mantas nobēdzināšanu.

Banka iesniegumā lūdz atzīt par aizdomās turētajiem bijušo "Rīgas kinostudijas" valdes priekšsēdētāju Ventu Horstu, pašreizējo "Rīgas kinostudijas" valdes priekšsēdētāju Armandu Libertu, kā arī Liberta mātei piederošās SIA "Latvijas Elektronisko dokumentu arhīvs" valdes locekli Intu Kaņepāju.

Bijušo Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva vadītāju Kaņepāju Vidzemes priekšpilsētas tiesa šā gada 15.jūnijā jau atzina par vainīgu krāpšanā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā un piesprieda viņai naudassodu 110 minimālo mēnešalgu jeb 22 000 latu apmērā, uz trim gadiem atņemot tiesības ieņemt vadošus amatus valsts iestādēs, kā arī konfiscējot naudas līdzekļus 1675 eiro (1173 latu) apmērā.

Savukārt "Rīgas kinostudijas" pašreizējās un bijušās amatpersonas tiek turētas aizdomās kriminālprocesā par "Rīgas kinostudijas" akciju piesavināšanos no Alvja Krasovska.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas Kinostudija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form