Atceltas izsoles 'Gandrs' īpašumiem Kalnciema un Kapseļu ielā
Foto: AFP/Scanpix

Atceltas Rīgas apgabaltiesas zvērināta tiesu izpildītāja Jāņa Lazdāna plānotās izsoles sporta un tūrisma preču tirgotāja "Gandrs" īpašumiem Kalnciema un Kapseļu ielā, Rīgā, liecina informācija elektronisko izsoļu vietnē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lazdāns norādīja, ka nevar sniegt informāciju par izsoļu atcelšanas iemesliem, jo atbilstoši Tiesu izpildītāju likumam tiesu izpildītājam nav tiesību izpaust ziņas par veiktajām amata darbībām trešajām personām.

Nekustamais īpašums Kalnciema ielā 30, Rīgā, sastāv no zemesgabala ar kopējo platību 2290 kvadrātmetru, uz kura atrodas divstāvu administratīvā ēka, vienstāva administratīvā ēka un vēl viena būve.

Pirmajā izsolē sākumcena bija noteikta 234 117 eiro, bet izsoles solis - 2341,17 eiro.

Izsolē prasītājs bija banka "Citadele". Ar tiesas lēmumu ir noteikts aizliegums bez bankas "Citadele" rakstiskas piekrišanas nekustamo īpašumu atsavināt, dāvināt, sadalīt un apgrūtināt ar lietu tiesībām.

Nekustamajam īpašumam ir nostiprināta hipotēka, tostarp aizdevuma summa ir 4,95 miljoni eiro. Kreditors ir banka "Citadele". Tāpat ir trīs nostiprinātas hipotēkas par labu Latvijas valstij, kur prasītājs ir Valsts ieņēmumu dienests (VID).

Tāpat bija plānots izsolīt "Gandram" piederošās 9/10 domājamās daļas un Askoldam Kļaviņam piederošo 1/10 domājamo daļu no nekustamā īpašuma Kapseļu ielā 7B, Rīgā, kas sastāv no zemesgabala ar kopējo platību 6005 kvadrātmetri, uz kura atrodas divas būves.

Pirmajā labprātīgajā izsolē īpašuma sākumcena bija 221 250 eiro. Izsoles solis ir 2212,50 eiro.

Arī šajā gadījumā prasītājs bija banka "Citadele". Ar tiesas lēmumu ir noteikts aizliegums bez bankas "Citadele" rakstiskas piekrišanas nekustamo īpašumu atsavināt, dāvināt, sadalīt un apgrūtināt ar lietu tiesībām.

Arī uz šo īpašumu nostiprināta hipotēka uz domājamo daļu, tostarp aizdevuma summa ir 4,95 miljoni eiro. Kreditors ir banka "Citadele", bet ķīlas devēji - "Gandrs" un Kļaviņš.

Tāpat īpašumam ir divas nostiprinātas hipotēkas par labu valstij, kur prasītājs ir VID, kā arī nostiprināta hipotēka uz domājamo daļu, kur kreditors ir VID, bet ķīlas devējs - "Gandrs".

Kļaviņš, kurš ir "Gandra" īpašnieks, iepriekš sacīja, ka nekomentēs šo izsoļu iemeslus, vienīgi piebilda, ka uzņēmumam nav ne maksātnespējas, ne nodokļu parādu.

Jau vēstīts, ka 2018. gadā "Gandra" apgrozījums bija 3,656 miljoni eiro, kas ir par 4,9% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga vairākas reizes un sasniedza 914 514 eiro. Taču kompānijas 2019. gada finanšu rezultāti pagaidām nav publiskoti.

Kompānija "Gandrs" reģistrēta 1991. gada septembrī, un tās pamatkapitāls ir 429 000 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Kļaviņš.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Nekustamais īpašums Citadele Rīgas apgabaltiesa Valsts ieņēmumu dienests VID
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form