Atkārtoti aicina pieteikties Konkurences padomes priekšsēdētāja amatam
Foto: DELFI

Pirmdien, 15. jūnijā, Valsts kanceleja izsludinājusi atklātu konkursu uz Konkurences padomes priekšsēdētāja amatu. Pretendenti aicināti iesniegt pieteikumus elektroniski līdz 6. jūlijam, portālu "Delfi" informēja Valsts kancalejā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau vēstīts, ka aprīlī izsludinātais konkurss uz Konkurences padomes priekšsēdētāja amatu beidzās bez rezultāta.

Galvenās pretendentiem izvirzītās prasības ir šādas: nevainojama reputācija, akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība ekonomikas, tiesību zinātnes vai vadībzinātņu jomā, kā arī pēdējo 15 gadu laikā gūta ne mazāk kā triju gadu nepārtraukta pieredze organizācijas vadītāja vai citā vadošā amatā ar vismaz 10 padotajiem darbiniekiem. Tāpat no amata pretendentiem tiek sagaidītas zināšanas par konkurences tiesību piemērošanu un izpratne par Konkurences padomes darbības jomu, veidiem un mērķiem, kā arī pieredze un izpratne finanšu vadības jautājumos.

Amata pretendentiem jāpārzina tautsaimniecības attīstības procesi un uzņēmējdarbības vide, kā arī jāpiemīt izpratnei par valsts pārvaldes uzbūvi un darbības pamatprincipiem. Nepieciešamas angļu valodas zināšanas B2 līmenī un stratēģiskās plānošanas, sadarbības, komunikācijas un prezentācijas prasmes.

Pretendentu atlase notiks trīs kārtās. Pirmās kārtas laikā konkursa komisija izvērtēs iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām. Konkursa otrajā kārtā pretendenti konkursa komisijai skaidros savu motivāciju ieņemt šo amatu, kā arī prezentēs savu redzējumu par iestādes darbības prioritātēm un attīstību turpmākajos piecos gados.

Pretendenti, kuri tiks izvirzīti uz trešo kārtu, tiks vērtēti, analizējot viņu vadības kompetences: stratēģisko redzējumu, organizācijas vērtību apzināšanos, spēju pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, orientāciju uz rezultātu sasniegšanu un komandas vadīšanu. Šos atlases procesus Valsts kanceleja ir gatava nodrošināt attālināti.

Konkursa noslēgumā visaugstāko novērtējumu guvušais pretendents tiks virzīts Ministru kabineta apstiprinājumam. Ieņemot amatu, nākamais Konkurences padomes priekšsēdētājs saņems mēnešalgu 3178 eiro apmērā pirms nodokļu nomaksas, sociālās garantijas, kā arī unikālu iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskā līmenī, darbojoties Eiropas Konkurences iestāžu tīklā un Starptautiskajā Konkurences iestāžu tīklā. Tāpat tiks nodrošināta iespēja piedalīties Augstākā līmeņa vadītāju attīstības programmā, tādējādi veicinot profesionālo attīstību.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā ir: Finanšu ministrijas valsts sekretāre Baiba Bāne, Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme, Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Edmunds Valantis un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes locekle, Politikas daļas direktore Katrīna Zariņa. Ar padomdevēju tiesībām piedalīsies Ārvalstu investoru padomes Latvijā (FICIL), Latvijas Finanšu nozares asociācijas un Latvijas Darba devēju konfederācijas pārstāvji.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ekonomikas ministrija Finanšu ministrija Ieva Jaunzeme Konkurences padome Latvijas Darba devēju konfederācija Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera Valsts kanceleja
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form