Atklāts pirmais 'Elektrum' saules parks Lietuvā
Foto: Publicitātes foto

"Elektrum" paplašinot darbību ārpus Latvijas, ekspluatācijā ir nodots pirmais saules enerģijas parks Lietuvā. 3 hektārus lielais parks atrodas Klaipēdas rajonā, un tā jauda sasniedz 1,5 MW (megavatus), informē uzņēmuma pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šis ir "Elektrum" pirmais zaļās enerģijas ražošanas projekts Lietuvā. Tādējādi šis ir nozīmīgs solis Latvenergo koncerna darbības izvēršanā kaimiņvalstīs un būtisks zaļās enerģijas ražošanas iespēju papildinājums.

Saules ražotu elektroenerģiju sāk piegādāt pirmais AS "Latvenergo" tirdzniecības zīmola "Elektrum" Lietuva attīstītais saules parks Lietuvā, kas atrodas Klaipēdas rajona piejūrā. Tā platība ir 3 hektāri, uzstādītā jauda sasniedz 1,5 MW. Tā kā saules parks atrodas tikai 13 kilometrus no piekrastes, kas izceļas ar augstu saules staru intensitāti, paredzams, ka viens parka kilovats gada laikā ģenerēs ap 1100 kilovatstundu (kWh) elektroenerģijas. Šis ir pirmais šāda veida projekts, taču "Elektrum Lietuva" tuvākajos plānos ir arī citi ne mazāk ambiciozi mērķi saules parku jomā.

"Mēs savā darbībā izmantojam ūdens un saules enerģiju. Šo pakalpojumu attīstīsim vēl vairāk, arvien paplašinot savas pozīcijas kaimiņvalstīs. Nododot ekspluatācijā saules parku, jau šobrīd līdzās hidroelektrostacijās saražotajai zaļajai enerģijai lepojamies ar savos saules parkos saražoto elektrību. Gan Lietuvai, gan Latvijai un arī Igaunijai, kur arī drīzumā tiks atklāts "Elektrum" saules parks, šis ir vienlīdz nozīmīgs solis zaļās enerģijas ražošanā, kas ir nākotnes enerģētikas stūrakmens," saka AS "Latvenergo" komercdirektors Uldis Mucinieks.

Saules parks ir paredzēts elektroenerģijas ražošanai lietotājiem. Par tādiem var kļūt gan privātpersonas un mājsaimniecības, gan uzņēmumi vai valsts institūcijas. "Elektrum Lietuva" saules parka klientu vidū ir Aukštaitijas nacionālā parka, Labanoras reģionālā parka, kā arī Kuršu kāpas nacionālā parka administrācijas, apliecinot dabas un enerģijas savstarpējo sinerģiju.

Saules enerģijas parkā ir uzstādītas Kanādas uzņēmuma "Canadian Solar" iekārtas.

"Mums bija iespēja izvēlēties ekonomiski efektīvāko saules parka atrašanās vietu, un ierīkojām to piejūrā, kur saules ir visvairāk. Arī izvēloties vismodernākos moduļus, saražotās elektroenerģijas gala daudzums tomēr lielā mērā būs atkarīgs no laika apstākļiem. Turklāt, zinādami, ka sprieguma pārveidotāji jeb tā dēvētie invertori, ir iekārtas daļa, kas visātrāk nolietojas, nodrošinājām tai divdesmit gadu garantiju. Tas nozīmē, ka parka klienti būs aizsargāti pret iespējamajiem papildu izdevumiem," norāda "Elektrum Lietuva" vadītājs Martins Giga (Martynas Giga).

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Igaunija Latvenergo Lietuva
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam