Atsevišķi regulēs mazās alus darītavas statusu un piemērojamo akcīzi
Foto: F64

Finanšu ministrija (FM) apstiprināšanai valdībā iesniegusi noteikumu projektu, kuros paredzēta mazās alus darītavas statusa noteikšana un tām piemērojamais samazinātais akcīzes nodoklis.

FM izstrādājusi kārtību, kādā izsniedzams sertifikāts, kas apliecina patstāvīgās mazās alus darītavas statusu, atsaka piešķirt patstāvīgas mazās alus darītavas statusu, anulē patstāvīgas mazās alus darītavas sertifikātu un piemēro samazināto akcīzes nodokli.

Noteikumi paredz samazināt akcīzes nodokli par pirmajiem 10 000 hektolitru alus, kas saražoti patstāvīgajā mazajā alus darītavā un nodoti patēriņam Latvijā.

Lai saņemtu patstāvīgās mazās alus darītavas statusu, uzņēmumam būs jāiesniedz iesniegums Valsts ieņēmumu dienestam (VID).

VID varēs nepiešķirt komersantam pastāvīgās mazās alus darītavas statusu, ja alus darītavā saražotā alus apjoms iepriekšējā kalendāra gadā būs bijis lielāks par 50 000 hektolitriem, vai arī gadījumā, ja mazās alus darītavas saražotā alus apjoms gadā pārsniegs 50 000 eiro, VID varēs anulēt mazās alus darītavas statusu.

Tags

Alus Finanšu ministrija VID
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form