Atver 'Swisscom DevOps Center' biroju Rīgā; plāno investēt 20 miljonus eiro
Foto: Gatis Orlickis

Šonedēļ atklāts Šveices informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmuma "Swisscom" tehnoloģiju centrs "DevOps Riga". Lēmums par tā izveidi saistīts ar uzņēmuma stratēģiju izveidot vienu no vadošajiem tehnoloģiju attīstības centriem Eiropā. Plānots, ka uzņēmums jau tuvākajā laikā Latvijā investēs līdz 20 miljoniem eiro un nodarbinās aptuveni 300 augsti kvalificētu speciālistu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rīgā atvērtais "DevOps" centrs ir otrais, ko uzņēmums atver ārpus Šveices. Centra atvēršana Rīgā saistīta ar "Swisscom" ilgtermiņa stratēģiju attīstīties arī ārpus Šveices, paredzot uzņēmuma pārraudzībā līdz 2025. gadam izveidot vienu no vadošajiem tehnoloģiju attīstības centriem Eiropā.

Atklāšanas pasākumā piedalījās Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (AP), Šveices vēstnieks Latvijā Martēns Mišlē, Ekonomikas ministrijas pārstāvis, kā arī citas prominentas personas un uzņēmuma darbinieki.

"Esmu gandarīts, ka Ekonomikas ministrijas mērķtiecīgais darbs, īstenojot ambīcijas Latvijai kļūt par Baltijas IT izcilības centru, vainagojas ar panākumiem. "Swisscom" ienākšana Latvijas tirgū apliecina, ka mūsu rūpīgi pārdomātā politika, veidojot labvēlīgu vidi augsti kvalificētu IT speciālistu sagatavošanai, tiek novērtēta starptautiskā līmenī. Tāpēc varu teikt, ka "Swisscom DevOps Center" atvēršana Rīgā nozīmē, ka Latvija Eiropā ir pieteikusi sevi kā labvēlīgu un auglīgu vidi investīcijām un ilgtermiņa biznesa izaugsmei," komentēja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA).

"Šveice kā valsts ir pilnībā orientēta uz inovācijām - ar ļoti augstu veiktspēju un konkurētspēju, vadošais inovāciju un tehnoloģiju centrs, tostarp digitālajās un uz nākotni vērstajās tehnoloģijās. Ar patiesu lepnumu varu teikt, ka Swisscom pilnībā atspoguļo Šveices izcilību šajās jomās. Šīsdienas pasākums ir piemērs tām lieliskajām lietām, ko Šveice un Latvija var kopā paveikt, apvienojot savas stiprās puses. Un tieši tas mums ir jādara, lai nodrošinātu arvien ciešāku Šveices un Latvijas sadarbību, kas veicinās labklājību un abpusēji izdevīgus rezultātus turpmākajos gados," norāda Šveices vēstnieks Latvijā Martēns Mišlē.

Jau vairākus gadus "Swisscom' novērtē kā vienu no labākajiem darba devējiem savā nozarē. Lielā mērā tas ir saistīts ar dažādajām uzņēmumā ieviestajām atbalsta programmām darbiniekiem. Piemēram, strādājot Swisscom, ikvienam tiek sniegta iespēja attīstīt arī savas start-up iniciatīvas, kurām uzņēmums sniedz gan finansējumu, gan mentora atbalstu.

Swisscom pārstāvis Džons de Keizers, stāstot par uzņēmuma attīstības plāniem, skaidro: "DevOps Center" atvēršana Rīgā ir ļoti izsvērts un pārdomāts lēmums mūsu uzņēmumā. Esam izvirzījuši sev stratēģiski ambiciozus mērķus. Trīs gadu laikā plānojam investēt līdz 20 miljoniem eiro, bet līdz 2025.gadam paredzam Rīgā nodrošināt jau 300 augsti apmaksātas darbavietas, 95% no tām atvēlot programmēšanas inženieriem. Līdztekus jāatzīmē, ka, tā kā viena no mūsu kompānijas augstākajām vērtībām ir tieši darbinieki, arī Rīgā strādājošajiem būs pieejamas dažādas izglītību un izaugsmi attīstošas un motivējošas programmas, pie kā šobrīd neatlaidīgi strādājam."

"Swisscom" jau nākamgad Rīgā plāno atvērt "Swisscom DevOps Academy", kur cilvēkiem bez priekšzināšanām būs iespējams apgūt programmēšanas prasmes. Tāpat paredzēts atbalstīt studentus, katru semestri nodrošinot apmaksātas prakses vietas Rīgā ar iespēju apmeklēt "Swisscom" birojus Šveicē un Nīderlandē. Papildus uzņēmums strādā pie atbalsta programmas izstrādes talantīgiem datorzinātņu studentiem, nodrošinot viņiem motivējošas stipendijas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.