Augustā mazumtirdzniecības apgrozījuma pieauguma temps palielinājies līdz 4,4%
Foto: stock.xchng/Publicitātes foto/DELFI

2020. gada augustā, salīdzinot ar 2019. gada augustu, mazumtirdzniecības apgrozījums pieauga par 4,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie kalendāri izlīdzinātie dati salīdzināmajās cenās. Pārtikas preču mazumtirdzniecība pieauga par 4,1%. Nepārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, palielinājās par 2,0%, autodegvielas – pieauga par 11,3%.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Salīdzinot ar 2019. gada augustu, būtiskākais apgrozījuma kāpums bija mājsaimniecības elektroierīču mazumtirdzniecībā (par 26,0%), kultūras preču un atpūtai paredzēto preču mazumtirdzniecībā (par 11,2%) un nespecializētajos veikalos, kur pārsvarā pārdod nepārtikas preces (par 9,5%). Ievērojams apgrozījuma kritums bija mazumtirdzniecībā pa pastu vai interneta veikalos (par 31,3%), ko ietekmēja viena no vadošajiem nozares dalībniekiem reģistrācijas valsts maiņa. Mazumtirdzniecības dati tiek apkopoti tikai par Latvijā reģistrētiem uzņēmumiem. Mazumtirdzniecībā stendos un tirgos savukārt samazinājums par 14,4%.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi, pieauga par 2,0%.

2020. gada augustā, salīdzinot ar jūliju, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums pieauga par 0,9%. Pārtikas preču mazumtirdzniecība pieauga par 1,4%. Nepārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, samazinājās par 0,1%, autodegvielas mazumtirdzniecība palielinājās par 2,6%.

Salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, būtiskākais apgrozījuma pieaugums bija apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu mazumtirdzniecībā (par 4,7%), nespecializētajos veikalos, kur pārsvarā pārdod nepārtikas preces (par 3,9%) un mājsaimniecības elektroierīču mazumtirdzniecībā (par 2,6%). Vislielākais apgrozījuma kritums bija mazumtirdzniecībā pa pastu vai interneta veikalos (par 9,8%) un mazumtirdzniecībā stendos un tirgos (par 4,2%).

2020. gada augustā, salīdzinot ar jūliju, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, samazinājās par 0,7%.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Centrālās statistikas pārvalde Mazumtirdzniecības apgrozījums
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form