CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 90
Foto: DELFI.lt

Starptautiskā kredītrisku apdrošinātāja "Coface" veidotajā Centrālās un Austrumeiropas 500 lielāko uzņēmumu topā Latviju pārstāv astoņi uzņēmumi, pavēstīja uzņēmuma konsultante sabiedrisko attiecību jautājumos Dita Bukovska.

Kopumā Latvija topā ar Serbiju dala 10. vietu. Lietuvas ekonomika atzīta par 6. lielāko, bet Igaunija ierindojas 12. vietā. Kopumā reģionam 2015. gads bijis veiksmīgs, un vadošo kompāniju apgrozījums ir pieaudzis par 4,2%.

Reģiona lielākā ekonomika ir Polijā, un topā valsti pārstāv 167 uzņēmumi, tostarp pirmo pozīciju ieņemošā "PKN Orlen". Par topa "uzlecošo zvaigzni" var uzskatīt "General Electric Hungary", kas pakāpies uz topa otro pozīciju no aizvadītā gada 13. vietas, un 2015. gadā uzņēmums savu peļņu ir teju četrkāršojis.

500 lielāko uzņēmumu apgrozījums pērn bija 593 miljardi eiro, kas ir kāpums par 4,2%. Pieaugusi arī uzņēmumu neto peļņa – par 73,7%, sasniedzot 26,9 miljardus eiro.

"Centrālās un Austrumeiropas ekonomikā aizvadītais gads bijis labs. Reģiona vidējā iekšzemes kopprodukta izaugsme bija 3,3%, salīdzinot ar 2,6% pieaugumu gadu iepriekš. Pateicoties bezdarba līmeņa samazinājumam un algu palielinājumam, pieauga privātais patēriņš, tāpat ieguldījumus veicināja Eiropas Savienības fondi. Kopumā var sacīt, ka mūsu reģions pašlaik piedzīvo ekonomikas atveseļošanos," vērtē "Coface" Latvija izpilddirektors Arnis Blūmfelds.

Pētījumu "Coface CEE TOP 500" par 500 lielākajiem uzņēmumiem Centrālajā un Austrumeiropā starptautiskais kredītrisku apdrošinātājs "Coface" publicē jau astoto gadu, un tajā reģiona uzņēmumi vērtēti gan pēc apgrozījuma rādītājiem, gan arī citiem faktoriem.

Tags

Baltija Latvenergo Latvijas gāze Palink PKN Orlen

Comment Form