Bērnu pārtikas 'Rūdolfs' ražotājs piesaistījis finansējumu 7,4 miljonu eiro apmērā
Foto: Publicitātes foto

Uzņēmums SIA “Lat Eko Food”, kura zināmākā preču zīme ir bioloģiskās pārtikas zīmols “Rūdolfs”, piesaistījis bankas “BlueOrange” finansējumu 7,4 miljonu eiro apmērā, to izlietojot uzņēmuma saistību refinansēšanai, saimnieciskās darbības vajadzībām un attīstības mērķiem, informē uzņēmuma pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Uzņēmuma galvenais darbības veids ir bioloģiskas bērnu un zīdaiņu pārtikas ražošana, kuru sastāvā nav konservantu, krāsvielu, aromatizētāju un citu mākslīgu sastāvdaļu. Taču kopš 2015. gada uzņēmums paplašinājis darbību arī citu bioloģisko pārtikas produktu ražošanā. Šobrīd uzņēmuma ražotnē Ādažos, kas izvietota kopumā 3500 kvadrātmetru platībā, tiek gatavoti vairāk nekā 200 dažādi produktu veidi.

SIA "Lat Eko Food" apgrozījums pagājušajā gadā bija 6,8 miljoni eiro jeb par teju 30% vairāk nekā 2020. gadā. Uzņēmums tādējādi pērn pārspējis sākotnēji uzstādītos mērķus apgrozījuma un ražošanas jaudas celšanai.

Līdz ar jaunu ražošanas līniju uzstādīšanu un jaunu produktu izstrādi tuvāko gadu laikā uzņēmums plāno dubultot ražošanas jaudu un atbilstoši būtiski kāpināt arī uzņēmuma apgrozījumu.

"Mērķtiecīgas un pārdomātas investīcijas ražošanā un produktu izstrādē mūsu nozarē ir ļoti svarīgs faktors, kas ļauj ne vien paplašināt produktu klāstu un apgūt jaunus noieta tirgus, bet arī tiekties uz arvien augstāku produktu kvalitāti," saka SIA "Lat Eko Food" īpašniece un dibinātāja Egija Martinsone un atzīst, ka "BlueOrange" piešķirtais finansējums būs lielisks atspēriena punkts arī uzņēmuma tālākajā attīstībā.

Tikmēr "BlueOrange" galvenais izpilddirektors Dmitrijs Latiševs informē, ka banka mazo un vidējo uzņēmumu biznesa attīstības projektiem šogad plāno atvēlēt kopumā 150 miljonus eiro.

Vietējā tirgū "Lat Eko Food" realizē aptuveni 30% saražotās produkcijas un aptuveni 70% tiek eksportēti. Uzņēmuma galvenie noieta tirgi šobrīd ir Skandināvijas valstis Somija un Zviedrija, kā arī Austrija, Krievija, Čehija, Lietuva, Kanāda, Singapūra, Japāna, Izraēla, Nīderlande un citas – kopumā vairāk nekā 30 pasaules valstis.

SIA "Lat Eko Food" šobrīd nodarbināti 68 darbinieki. Uzņēmums saņēmis gan Eiropas Savienības bioloģiskās produkcijas "zaļā karodziņa", gan virkni citu starptautiski nozīmīgu sertifikātu.

2010.gadā dibinātais SIA "Lat Eko Food" ražotni Ādažos, Muižas ielā 18A, atklāja 2014.gadā. Uzņēmuma dibinātāja ir Egija Martinsone, kura ar bērnu pārtikas ražošanu sāka nodarboties, pateicoties sava dēla Rūdolfa nākšanai pasaulē, un kura vārdā nosaukta gan jaunā ražotne, gan arī bioloģisko produktu līnija bērniem. SIA "Lat Eko Food" joprojām ir vienīgā ražotne Latvijā, kura piedāvā specializētu ekoloģisku pārtiku bērniem un zīdaiņiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.