Bijušais 'Piebalgas alus' valdes loceklis turpinās vadīt uzņēmuma ražotni Jaunpiebalgā
Foto: Shutterstock

Līdzšinējais alus darītavas SIA "Piebalgas alus" valdes loceklis un ražotnes vadītājs Pēteris Micāns turpinās vadīt ražotni Jaunpiebalgā arī pēc izmaiņām uzņēmuma valdē, sacīja "Piebalgas alus" jaunās īpašnieces AS "Cēsu alus" Produktu grupas vadītāja Laura Kursīte.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vaicāta par to, vai arī citi bijušie valdes locekļi turpinās darbu kādā no uzņēmuma pozīcijām, Kursīte norādīja, ka iepriekšējie dalībnieki darbu valdē un uzņēmumā ir pārtraukuši, savukārt Micāns, kurš "Piebalgas alus" ražotnē strādā jau kopš tās dibināšanas, saglabās Jaunpiebalgas ražotnes vadītāja statusu.

"Micāns, kā iepriekš, turpinās vadīt ražotni Jaunpiebalgā, savukārt "Piebalgas alus" valdes locekles Evas Sietiņsones atbildība ir vadīt uzņēmumu kopumā," skaidroja Kursīte.

Komentējot "Cēsu alus" plānus attiecībā uz "Piebalgas alus" ražotni, kompānijā skaidroja, ka "Piebalgas alum" ir unikāla alus brūvēšanas metode - tā ir vienīgā no Latvijas tradicionālajām alus darītavām, kura izmanto atvērtās raudzēšanas tvertnes metodi.

"Plānojam investēt ražotnē ilgtermiņā, dodot iespēju "Piebalgas alum" turpināt savu attīstību," sacīja Kursīte. Tāpat viņa piebilda, ka šogad plānots izmantot "Cēsu alus" plašo distribūcijas un loģistikas tīklu, lai paplašinātu "Piebalgas alus" produkcijas pieejamību Latvijas tirgū.

"Cēsu alus" ir vienīgais "Piebalgas alus" īpašnieks kopš 1. jūnija. Vienlaikus veiktas arī izmaiņas "Piebalgas alus" valdē - par "Piebalgas alus" vienīgo valdes locekli iecelta "Cēsu alus" valdes priekšsēdētāja Eva Sietiņsone.

Iepriekš "Piebalgas alus" valdē bija četri valdes locekļi. "Piebalgas alus" valdes priekšsēdētāja iepriekš bija Ināra Dūklava, bet valdes locekļu amatos strādāja Liene Dūklava-Dubriniece, Pēteris Micāns un Lietuvas iedzīvotājs Igors Šeheļevs.

Tāpat ziņots, ka Konkurences padome (KP) šogad aprīlī atļāva "Cēsu alus" iegūt vienpersonisku izšķirošu ietekmi pār "Piebalgas alu". Izvērtējot uzņēmumu sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, konkurences uzraugs secināja, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis nevienā no tirgiem Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki.

Sietiņsone iepriekš norādīja, ka pēc darījuma "Piebalgas alus" turpinās darbu kā neatkarīga kompānija, izmantojot "Cēsu alus" loģistikas tīklu.

Tāpat vēstīts, ka "Piebalgas alus" pagājušajā gadā strādāja ar 4,175 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir 2019. gada līmenī, taču kompānija guva peļņu 6957 eiro apmērā pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš. Uzņēmums reģistrēts 1998. gadā, un tā pamatkapitāls ir 502 771 eiro.

"Piebalgas alus" kapitālā iepriekš 49% pieder SIA "SD Invest", kuras vienīgais īpašnieks ir Šeheļevs, bet 51% piederēja politiķa Jāņa Dūklava (ZZS) ģimenei.

Savukārt "Cēsu alus" 2019. gadā strādāja ar 62,575 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1,3% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saruka par 3,8% - līdz 4,057 miljoniem eiro. Informācija par 2020. gada finanšu rezultātiem vēl nav publiskota. "Cēsu alus" kapitālā 99% pieder Somijas koncernam "Olvi".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Piebalgas alus Alus Apstrādes rūpniecība Cēsu Alus Jaunpiebalga Konkurences padome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form