Biznesa centrā 'Gustavs' iemūrē laika kapsulu
Foto: Publicitātes foto

Ceturtdien, 16. decembrī, nekustamo īpašumu attīstītājs „Galio Group" kopā ar būvkompāniju „Merks", „SEB Global Services" un arhitektu biroju „Vilnis Mičulis" iemūrēja simbolisku laika kapsulu biznesa centra „Gustavs" tapšanas būvlaukumā. Plānots, ka 1100 „SEB Global Services" darbinieki pārcelsies uz biznesa centru 2023. gada sākumā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Biznesa centrs "Gustavs" ir pirmais "Galio Group" projekts Rīgā, un biznesa centra pirmā ēka būs "SEB" grupas biznesa pakalpojumu centram Rīgā īpaši pielāgots birojs. Biznesa centra kompleksu veidos trīs ilgtspējīgas ēkas ar galvenajām zonām, piemēram, atpūtas un pasākumu telpām. Projekts atrodas uzņēmējdarbības kvartālā – VEF teritorijā – Gustava Zemgala gatvē 73, Rīgā.

Biznesa centrs "Gustavs" projektēts kā sešstāvu biroju ēkas ar divlīmeņu pazemes autostāvvietu, ātriju ar koka jumta logu konstrukciju, jumta terasēm, konferenču zālēm, restorānu zonu, elektromobiļu uzlādes iespējām, velosipēdu novietni un ģērbtuvēm. Šobrīd projekts tiek izstrādāts atbilstoši "BREEAM Excellent" starptautiskajam ilgtspējīgu ēku standartam.

Biznesa centra nosaukums izvēlēts par godu otrajam Latvijas Valsts prezidentam (1927–1930) Gustavam Zemgalam. Šovasar Latvijā tika atzīmēta Latvijas otrā Valsts prezidenta 150. gadadiena.

"Galio Development" valdes loceklis Latvijā Kaspars Beitiņš teic, ka VEF apkārtne ir viena no tām teritorijām Rīgā, kas attīstās visprogresīvāk.Biznesa centrs "Gustavs" ir "Galio Group" debijas projekts Latvijā.

"Ar kapsulas iemūrēšanu ir sācies biznesa centra "Gustavs" pirmās ēkas būvniecības sākums. Šis ir īpaši nozīmīgs projekts arī mums kā kompānijai, jo pirmo reizi būvēsim objektu atbilstoši "BREEAM Excellent" sertifikāta prasībām ilgtspējas jomā. Kapsulā ievietojām tradicionāli austu grāmatzīmi ar spēka, veiksmes un zinību simboliku, lai jaunā biznesa centra nākotne būtu panākumiem tīta," teic SIA "Merks" valdes loceklis un celtniecības direktors Andris Bišmeistars.

Jaunais birojs būs jaunas nodaļas sākums "SEB Global Services" Rīgā, pulcējot visus kolēģus zem viena jumta un pārejot uz jaunu sadarbības un koprades vidi. "Arī pēc pandēmijas birojam būs svarīga loma kā vietai, kur satikties un mācīties vienam no otra, kā arī dalīties uzņēmuma kultūrā. "Gustavs" vērtējam kā ilgtermiņa ieguldījumu," teic "SEB Global Services" vadītājas vietniece Rīgā Aļesja Kirčenko.

SIA "Vilnis Mičulis" arhitekts Fricis Vilnis vērtē, ka projektētais biroju ēku kvartāls būs būtisks pienesums Rīgai un Rīgas pilsētvidei kopumā. Projektā ir iekļauti vairāki, pēc būtības – pirmreizēji – risinājumi. Mērogs, kādā projektēti tādi risinājumi kā bezauto virszeme, izmantotais "shared street" princips, arhitektoniskie risinājumi ar koplietošanas zonām gan ārtelpā, gan iekštelpā, plašās un dažādās labiekārtojuma zonas visām sociālajām grupām, ir unikāls.

Biznesa centra "Gustavs" arhitekti un projektu autori ir SIA "Vilnis Mičulis". Būvuzraudzību nodrošina SIA "Būvuzraugi LV".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.