‘Bolt’ šogad plāno 150 miljonu eiro lielu ieguldījumu mikromobilitātē
Foto: Publicitātes foto

Eiropas skrejriteņu operators "Bolt" palielinājis elektrisko skrejriteņu izmantošanu par 185% Latvijā un pasaulē kopumā 500%, salīdzinot ar 2021. gada martu. Šogad tas plāno ieguldīt vairāk nekā 150 miljonus eiro, lai turpinātu attīstīt skrejriteņu un e-velosipēdu darbību, kā arī izstrādātu risinājumus, kas uzlabo drošību un lietotāju pieredzi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Uzņēmums plāno līdz gada beigām paplašināt un piedāvāt savus pakalpojumus vairāk nekā 250 pilsētās.

"Bolt" skrejriteņu lietotāju skaits Latvijā audzis par 116%, ja salīdzina ar pagājušā gada martu, kas ir skrejriteņu sezonas sākums. Līdz ar to par 297% audzis arī Latvijā ar elektrisko skrejriteni nobraukto kilometru skaits, kas tika veikti par 185% vairāk braucienos nekā gadu iepriekš. Rūpēs par skrejriteņu lietotāju drošību "Bolt" izstrādājis braucēju skaita ierobežošanas sistēmu ar mērķi novērst braucienus divatā. Speciāls sensors ar lietotnes palīdzību ziņo lietotājam par aizdomām, ka uz skrejriteņa atrodas vairāki cilvēki. Saņemot atkārtotus aizrādījumus, klientam var tikt liegti turpmāki braucieni ar "Bolt" skrejriteņiem.

"Misija ir palīdzēt veidot pilsētas cilvēkiem, nevis automašīnām, nodrošinot pieejamākas un videi draudzīgākas koplietošanas mobilitātes alternatīvas visiem braucieniem pilsētā. Elektriskie skrejriteņi ir lieliska alternatīva īsākiem braucieniem," uzskata "Bolt" reģionālais skrejriteņu pakalpojuma vadītājs Eimants Balta (Eimantas Balta). Uzņēmums norāda uz pieprasījumu pēc skrejriteņiem, tādējādi tas turpinās paplašināties visā Eiropā.

"Esam pieņēmuši izaicinājumu risināt aktuālākos drošības jautājumus un būtiski uzlabot nozares drošības standartus. Šogad esam izstrādājuši un ieviesuši braucēju skaita sensorus, kas novērš braucienus divatā uz viena skrejriteņa," viņš uzsver.

Skrejriteņu izmantošanas pieaugums liecina arī par videi draudzīgāku mobilitātes paradumu iesakņošanos pilsētās. "Bolt" sadarbībā ar Norvēģijas Transporta ekonomikas institūtu (Transportøkonomisk institutt, TØI) nesen izpētījis, ka desmit Eiropas pilsētās par 60% palielinājies to lietotāju skaits, kuri īsāku braucienu veikšanai izmanto skrejriteņus, un tas norāda uz potenciālu uzlabot gaisa kvalitāti pilsētās.

"Bolt" šobrīd piedāvā braucienus ar elektrisko skrejriteni 9 pilsētās Latvijā un vairāk nekā 170 pilsētās Eiropā, 20 dažādās valstīs, salīdzinot ar aptuveni 60 pilsētām un 15 valstīm pirms divpadsmit mēnešiem. Uzņēmums īpaši paplašinājis savu darbību Vācijā, kur "Bolt" skrejriteņi ir pieejami 54 pilsētās.

"Bolt" ir Eiropas transporta pakalpojumu platforma. Tas piedāvā dažādus mobilitātes pakalpojumus, tostarp kopbraukšanu, koplietošanas automašīnas un skrejriteņus, kā arī ēdiena un pārtikas preču piegādi 100 miljoniem klientu 45 valstīs un 400 pilsētās Eiropā un Āfrikā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.