Būvniekam būs jāatlīdzina 'Carnikavas komunālservisam' zaudējumi par gājēju tilta defektu novēršanu
Foto: Shutterstock

Tiesa lēmusi, ka būvuzņēmējam SIA "Tilts" jākompensē pašvaldības aģentūrai "Carnikavas komunālserviss" zaudējumi 143 216,17 eiro apmērā, kas radušies, novēršot gājēju tilta pār Gauju klājuma defektus, informē Ādažu novada pašvaldība.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Gājēju un velosipēdistu tilts pār Gauju, kas atrodas Carnikavā, tika pieņemts ekspluatācijā 2014. gada 12. novembrī. Jau tilta ekspluatācijas sākumā tika konstatēti tilta klājuma defekti, kas bija jānovērš būvniekam.

Taču radušies aizvien jauni defekti, kurus būvuzņēmējs atteicās novērst.

Tādēļ pašvaldības aģentūra "Carnikavas komunālserviss", pilnībā nomainot tilta klāju, izmantoja bankas garantijas.

Būvuzņēmējs 2018. gada 11. oktobrī vērsās tiesā pret aģentūru par it kā nepamatotu bankas garantijas izmantošanu. Aģentūra tiesā cēla pretprasību par trūkstošajām tilta klāja remonta izmaksām, kas iepirkuma rezultātā bija divas reizes lielākas nekā pieejamais bankas garantijas nodrošinājums.

Pēc četru gadu tiesvedības visās tiesu instancēs tiesvedības process ir noslēdzies par labu pašvaldības aģentūrai "Carnikavas komunālserviss". Lēmumā teikts, ka būvuzņēmējam SIA "Tilts" jākompensē radušies zaudējumi, kas apmaksāti tilta klājuma defektu novēršanai no aģentūras budžeta.

Jau ziņots, ka iepirkuma procedūrā tiesības īstenot gājēju un velosipēdistu tilta pār Gauju būvniecību ieguva SIA "Tilts". Projekts pilnā apmērā finansēts no Carnikavas novada domes 2014. gada budžeta, un tā kopējās izmaksas bija 2 729 990 eiro.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, SIA "Tilts" reģistrēts 2003. gadā. Tas pieder Sergejam un Artjomam Gridņeviem.

Uzņēmums 2021. gadā strādājis ar 35,49 miljonu eiro apgrozījumu un 700 000 eiro peļņu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.