'Compensa' Baltijā pagājušajā gadā augusi par 44,5 %
Foto: LETA

Nedzīvības apdrošināšanas sabiedrība "Compensa Vienna Insurance Group" Baltijas valstīs 2020. gadā parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjomu palielināja par 44,5 %, sasniedzot 122,3 miljonus eiro.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Straujo izaugsmi noteica tas, ka tika īstenots stratēģiskais lēmums no 2020. gada 1. jūlija apvienoties ar "Seesam Insurance", kā arī lojālo klientu skaita pieaugums.

"Compensa Vienna Insurance Group" Latvijā parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms 2020. gadā sasniedza 36,3 miljonus eiro, kas ir par 38,4 % vairāk nekā 2019. gadā. Lietuvā parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms pagājušajā gadā sasniedza 56,9 miljonus eiro, kas ir par 23,5 % vairāk nekā 2019. gadā. Savukārt Igaunijā 2020. gadā uzņēmums apdrošināšanas prēmijās parakstīja 29,1 miljonu eiro, kas ir par 135,9 % vairāk nekā iepriekšējā gadā.

2020. gadā "Compensa Vienna Insurance Group" peļņa pirms nodokļiem Baltijā sasniedza gandrīz 2,2 miljonus eiro, tādējādi turpinot uzņēmuma rentablu un nepārtrauktu izaugsmi piekto gadu pēc kārtas.

Apvienošanās īsā laikā

"Uzņēmuma komanda pieņēma pagājušā gada izaicinājumus, tika ar tiem galā un guva labus sasniegumus. Pirmkārt, veiksmīgi kontrolējām un spējām mazināt koronavīrusa pandēmijas ietekmi uz mūsu darbu, nodrošinot biznesa nepārtrauktību un vienlaikus palīdzot klientiem pielāgoties jaunajai situācijai. Īstenojām akcionāra stratēģisko lēmumu īsā laikā apvienot divus Baltijas valstīs strādājošus VIG uzņēmumus – "Compensa Vienna Insurance Group" un "Seesam Insurance". Apvienojot abu uzņēmumu pakalpojumu klāstu, uzkrāto pieredzi un zināšanas, esam izveidojuši stabilu pamatu turpmākai konkurencei tirgū," darbības rezultātus komentē "Compensa Vienna Insurance Group" valdes priekšsēdētājs Deivids Raipa (Deividas Raipa).

Apvienojot abu uzņēmumu stiprās puses, aizvadītajā gadā būtiski pieauga "Compensa Vienna Insurance Group" personu un īpašuma apdrošināšanas portfelis. Personu apdrošināšanas portfelis Baltijas valstīs palielinājās par 172%. To īpaši ietekmēja izaugsme veselības apdrošināšanā, kuru uzņēmums sāka piedāvāt pēc apvienošanās. Pandēmijas laikā ir pieaugušas darba devēju rūpes par darbinieku veselību, tādējādi audzis pieprasījums pēc veselības apdrošināšanas.

Īpašuma apdrošināšanas portfelis palielinājās par 67,6%. Līdz ar apvienošanos ar "Seesam Insurance" uzņēmums ir ievērojami palielinājis savu daļu nedzīvības apdrošināšanas tirgū. 2020. gadā "Compensa Vienna Insurance Group" un "Seesam Insurance" kopā aizņēma 11,4% no Baltijas valstu apdrošināšanas tirgus.

Īslaicīgs kritums tirgū

"Tajā pašā laikā apdrošināšanas tirgus Baltijas valstīs pagājušajā gadā saruka par nedaudz vairāk nekā 3%. Tas galvenokārt izskaidrojams ar kritumu transportlīdzekļu apdrošināšanā – ar samazinājumu OCTA un KASKO segmentā. Visi pārējie apdrošināšanas segmenti, izņemot ceļojumu apdrošināšanu, uzrādīja stabilu izaugsmi. Tas nozīmē, ka gan privātpersonas, gan uzņēmumi izprot un novērtē apdrošināšanas pakalpojumu nozīmi. Sagaidāms, ka pandēmijas izraisītais tirgus kritums būs īslaicīgs," vērtē D. Raipa.

Pagājušajā gadā "Compensa Vienna Insurance Group" Baltijas valstīs tika pieteiktas apdrošināšanas atlīdzības par 70,3 miljoniem eiro (2019. gadā – par 41,9 miljoniem eiro).

"Compensa Vienna Insurance Group" ADB Latvijas filiāles vadītājs Aigars Freimanis informē, ka uzņēmums Latvijā palielināja tirgus daļu līdz 12.6%, kļūstot par trešo lielāko nedzīvības apdrošinātāju tirgū ar vienu no visplašākajiem apdrošināšanas klientu apkalpošanas tīkliem Latvijā.

"Compensa Vienna Insurance Group" vienīgā akcionāra "Vienna Insurance Group" parakstīto prēmiju kopsumma 2020. gadā bija 10,43 miljardi eiro, bet peļņa pirms nodokļu nomaksas – 346 miljoni eiro. Tā ir viena no lielākajām apdrošināšanas grupā, Austrijā, kā arī Centrāleiropā un Austrumeiropā, apvienojot aptuveni 50 apdrošināšanas sabiedrības 30 valstīs

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Apdrošināšanas nozare KASKO OCTA
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form