Covid-19 krīzes skartajiem uzņēmumiem portfeļgarantijām novirza 25 miljonus eiro
Foto: LETA

Ministru kabinets otrdien, 24. martā, lēma "Altum" garantiju programmā paredzētos 25 miljonus eiro novirzīt portfeļgarantiju sniegšanai Covid-19 negatīvi ietekmētajiem uzņēmumiem, lai paātrinātu atbalsta saņemšanas procesu neliela apjoma garantijām - līdz 500 000 eiro.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēc Ekonomikas ministrijas (EM) sniegtās informācijas, kopumā tas ļaus izsniegt garantijas 200 miljonu eiro apmērā, tādējādi atbalstot komersantu finanšu pakalpojumus vismaz 400 miljonu eiro apmērā.

"Portfeļgatrantija ir valsts atbalsts garantiju veidā par kredītiestādes izsniegtiem aizdevumiem investīciju veikšanai, apgrozāmo līdzekļu finansēšanai, kā arī finanšu līzingam, ar termiņu no 1-10 gadiem. Atbalsta programmu ievieš "Altum", kas atklātas atlases procesā izraudzīsies kredītiestādes, kuras pašas, bez "Altum" tiešas iesaistes, noteikta finansējuma apjoma ietvaros varēs uzņēmumiem piešķirt aizdevumu ar valsts garantiju," skaidroja EM.

Atbalsta sniegšanas uzsākšanai tuvākajās dienās "Altum" informēs kredītiestādes par iespēju pieteikties finansējumam; pieteikums kredītiestādei būs jāiesniedz "Altum" trīs darba dienu laikā pēc šo noteikumu spēkā stāšanās.

Garantija tiks sniegta par jauniem vai esošiem apgrozāmo līdzekļu aizdevumiem, ja kredītiestāde atliks pamatsummas maksājumus vismaz trim mēnešiem vai pagarinās līgumu darbības termiņu vismaz par trim mēnešiem. Tāpat garantija tiks sniegta par esošiem investīciju aizdevumiem un finanšu līzingu, ja kredītiestāde atliks pamatsummas maksājumus vismaz trim mēnešiem un, ja nepieciešams, pagarinās finanšu pakalpojumu līguma darbības termiņu.

Vienam komersantam garantēto finanšu pakalpojumu summa nevarēs pārsniegt 500 000 eiro. Garantijas termiņš nevarēs pārsniegt sešus gadus investīciju aizdevumiem un finanšu līzingam, un trīs gadus - apgrozāmo līdzekļu aizdevumiem. Garantijas likme finanšu pakalpojumam būs līdz 50%; garantijas prēmijas likme - 0,3% gadā no garantijas segtās finanšu pakalpojumu summas.

Covid-19 krīzes portfeļgarantija segs finanšu pakalpojumu neatmaksāto pamatsummu kredītiestādes līdz 2020. gada 31. decembrim izveidotam aizdevumu portfelim, nepārsniedzot ierobežoto garantijas likmi 20%.

Savukārt, lai nodrošinātu apgrozāmo līdzekļu aizdevumu un garantiju pieejamību saimnieciskās darbības veicējiem, kuru darbību ietekmējusi koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatība, valdība lēma palielināt "Altum" rezerves kapitālu par 100 miljoniem eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Altum Ekonomikas ministrija Ministru kabinets
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form