'Daugavas stadiona' vieglatlētikas manēžas būvniecība jāpabeidz pēc 19 mēnēšiem
Foto: Publicitātes attēli

Valsts SIA "Kultūras un sporta centrs "Daugavas stadions"" un AS "UPB" 1. jūlijā parakstīja līgumu par vieglatlētikas manēžas ar multifunkcionalitāti būvprojekta izstrādi, autoruzraudzību un būvdarbiem. Kopējā līguma summa ir 8,96 miljoni eiro (bez PVN).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līgums paredz būvprojekta izstrādi 7 mēnešu laikā no līguma parakstīšanas dienas un būvdarbu izpildi 12 mēnešu laikā no atzīmes būvatļaujā par būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpildi. Kopējais līguma izpildes termiņš ir 19 mēneši.

Vieglatlētikas manēža ar multifunkcionalitāti būs paredzēta vieglatlētikas disciplīnu treniņiem un sacensībām. Savukārt ārpus vieglatlētikas treniņu laikiem – komandas sporta veidu, tostarp basketbola, volejbola, florbola, handbola un futzāla, treniņiem un sacensībām.

Manēža tiks būvēta atbilstoši starptautiskās vieglatlētikas asociācijas "World Athletic" noteikumiem, kas ļaus sporta infrastruktūru, tajā skaitā, vieglatlētikas skrejceļu segumu, sertificēt atbilstoši "World Athletic" sistēmai un rīkot augsta līmeņa sacensības. Ēkā tiks nodrošināta pilna funkcionalitāte vieglatlētikas treniņu un sacensību norisei – hallē paredzami visi "World Athletic" iekštelpu sacensību noteikumiem atbilstošie vieglatlētikas sektori un skrejceļi.

Komandu sporta spēļu vajadzībām manēžas vieglatlētikas vidusdaļā būs iespēja izmantot vienu vai divus laukumus treniņprocesiem vai sacensībām, radot iespēju uzstādīt komandu sporta veidiem atbilstošus grīdas segumus. Manēžā būs arī telpas fitnesam, bodibildingam un pauerliftingam, trenažieru zona un klinšu kāpšanas treniņu sektors. Telpu programma paredz sportistu, treneru un tiesnešu ģērbtuves, masāžas telpas, saunu, sportistu atpūtas telpu un MIX zonu, pirmās palīdzības un dopinga kontroles telpas, sacensību organizatoru telpu, sporta inventāra uzglabāšanas telpas un noliktavas.

Ēkas multifunkcionalitāte nodrošinās koncertu, izstāžu un sarīkojumu norises, kā arī pulcēšanās vietu Dziesmu un Deju svētku dalībniekiem. Būvdarbu ietvaros tiks izveidots Park&Ride stāvparks un teritorijas apsaimniekošanas un uzturēšanas infrastruktūra.

"Iepirkuma nolikumā iekļāvām ļoti elastīgas prasības, kas parasti nav raksturīgi šāda apjoma infrastruktūras objektiem. Rezultātā sasniedzām vēlamo efektu – piedāvājumus iesniedza plašs pretendentu loks un ieguvām konkurētspējīgu līgumcenu. Esmu pārliecināts, ka pateicoties veiksmīgajai sadarbībai ar Latvijas Vieglatlētikas savienību un būvnieka UPB pieredzei līdzīgos infrastruktūras objektos, kopīgi sasniegsim mērķi – nodrošināt modernu sporta infrastruktūru jaunu sportisko virsotņu sasniegšanai," izteicās "Daugavas stadiona" valdes loceklis Daniēls Nātriņš.

Konkursā bija pieteikušies14 pretendenti.

Daugavas stadiona teritorija līdz 2022. gadam tiks pilnībā atjaunota un izveidota par modernu kultūras un sporta kvartālu Grīziņkalnā. Pirmajā attīstības posmā tika rekonstruēta Centrālā tribīne, un no jauna uzbūvētas Dienvidu un Ziemeļu tribīnes. Otrais attīstības posms noslēdzās ar ledus halles būvniecību, kura ekspluatācijā tika nodota pavisam nesen – šā gada 14. maijā.

Visi darbi tiek veikti Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstītā projekta "Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkaimē" ietvaros. Projektu īsteno VSIA "Kultūras un sporta centrs "Daugavas stadions" sadarbībā ar Rīgas pilsētas pašvaldību un VAS "Valsts nekustamie īpašumi".

Kopējais projekta finansējums ir 88,28 milj. eiro, tostarp Kultūras ministrijas piesaistītais ERAF finansējums 39 milj. eiro, valsts budžeta finansējums turpat 5,4 milj. eiro, pašvaldības finansējums gandrīz 1,5 milj. eiro, privātais finansējums 1,68 milj. eiro un neattiecināmās izmaksas 40,7 milj. eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

UPB "Daugavas" stadions Valsts nekustamie īpašumi Eiropa ERAF Kultūras ministrija Vieglatlētika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form