'Digital Freedom Festival 2019' fokusā – ilgtspējīga attīstība un ietekme
Foto: Publicitātes foto

Apzinoties tehnoloģiju un inovāciju plašās iespējas un globalizācijas ēnas puses, ietekmīgais tehnoloģiju notikums "Digital Freedom Festival", kas no 14.-15. novembrim Rīgā pulcēs vairāk nekā 1600 dalībnieku no visas pasaules, šogad aicina ikvienu iesaistīties diskusijā par tehnoloģiju ietekmi uz ilgtspējīgu attīstību, balstoties uz ANO izvirzītajiem ilgtspējīgas attīstības mērķiem 2030. Festivāla fokusā šogad būs cilvēks un tā loma tehnoloģiju laikmetā un galvenās konferences tēmas – nākotnes ekonomika, veselības aprūpes tehnoloģijas, zaļās tehnoloģijas, viedā pārvietošanās un dzīvesstils.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ilgtspēja un pozitīva ietekme

"Šogad festivāla diskusijas vēlamies pacelt vēl augstākā līmenī un paust atbalstu ANO ilgtspējīgas attīstības mērķiem, lai tehnoloģiju un inovāciju potenciālu izmantotu šobrīd aktuālo globālo problēmu, piemēram, klimata pārmaiņas, nevienlīdzība un resursu pārtēriņš mazināšanai. Pozitīvas ietekmes radīšanā ir būtiska ikviena mūsu planētas iedzīvotāja līdzdalība, tāpēc diskusijās aicinām iesaistīties ikvienu. Joprojām vēlamies lauzt pastāvošo lietu kārtību un šoreiz izaicināsim paši sevi, kļūstot par bezatkritumu festivālu (zero waste) – samazināsim, atkārtoti izmantosim, pārstrādāsim un aicināsim tā rīkoties arī festivāla partnerus un apmeklētājus!" skaidro "Digital Freedom Festival" līdzdibinātāja Dagnija Lejiņa.

Investoru dienā – vēl plašākas iespējas jaunuzņēmumiem

Jau otro gadu festivālā notiks Investoru diena, kuras ietvaros sadarbībā ar "#HealthTech" bloka partneri Rīgas Stradiņa universitāti, "#GreenTech" bloka partneri "Latvijas Valsts mežiem" un "#SmartMobility" partneri Nīderlandes vēstniecību Latvijā norisināsies jaunuzņēmumu jeb "startup" konkursi, investoru prezentācijas, diskusijas un "ātrie randiņi" ar investoriem.

Papildus ilggadējiem "Digital Freedom Festival" jaunuzņēmumu konkursu partneriem – pasaules ietekmīgajam akseleratoram "500 Startups" un Eiropas vadošajam akseleratoram "Rockstart" – šogad "Digital Freedom Festival" pievienojies viens no aktīvākajiem riska kapitāla fondiem Silīcija ielejā (ASV) "Plug and Play".

Investoru dienu kā ierasti apmeklēs investīciju, riska kapitāla fondu pārstāvji no visas pasaules ar kopējo investīciju portfeli vairāk nekā viena miljarda eiro apmērā.

Mediji digitālā laikmetā

Turpinot pagājušajā gadā iesākto sadarbību ar "Digital Freedom Festival" galveno satura partneri "Delfi", arī šogad uz "Delfi Media Lab" skatuves notiks diskusijas par tehnoloģiju ietekmi uz mediju attīstību, kurā pasaulē zināmi mediju pārstāvji un eksperti diskutēs par digitālo tehnoloģiju ietekmi uz satura attīstību, digitālajām stratēģijām un sponsorēšanas politiku, kā arī aplūkos šobrīd tik aktuālās digitālās tendences kā influenceru mārketings, podraides un mobilais saturs.

"Sabiedrības informācijas patēriņa paradumi un tehnoloģiju sniegtās iespējas mūsdienās strauji mainās, un medijiem ir jāmainās tiem līdzi. Atzīmējot savu 20 gadu jubileju, "Delfi" tiecas kļūt par līderi mediju inovācijās, tāpēc "Delfi Media Lab" skatuves programma ļaus gan plašākai sabiedrībai, gan mediju pārstāvjiem sniegt padziļinātu analīzi, kas ir mainījies tehnoloģiju, informācijas un zināšanu mijiedarbībā, kāda izskatās mediju attīstība nākotnē, kā sasniegt jauniešu auditoriju un kā kvalitatīva žurnālistika var radīt pozitīvu un ilgtspējīgu ietekmi sabiedrībā," stāsta AS "Delfi" valdes priekšsēdētājs Konstantīns Kuzikovs.

Diskusijas un iedvesmas lekcijas

"Digital Freedom Festival" šogad norisināsies 2 dienas – 14. novembrī festivāla apmeklētājus pulcējot uz iesildošajiem notikumiem – diskusijām, kas notiks dažādās lokācijas vietās, savukārt 15. novembrī festivāla konference notiks tikko atklātajā mūsdienīgā kultūras notikumu vietā Latvijā "Hanzas perons", kas ir bijusī Rīgas Preču stacijas noliktavas ēka Pulkveža Brieža un Hanzas ielas stūrī.

Sadarbībā ar "Deloitte" ieskatīsimies arī jautājumā kā mākslīgo intelektu (Artificial Intelligence) var pielietot arī vidusmēra Latvijas uzņēmumi, kādas biznesa problēmas tas var palīdzēt risināt un kādi jau ir šī brīža veiksmes stāsti šajā jomā.

Šī gada festivāla partneru ir "Digital Freedom Festival" satura partneris "Delfi", Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), Rīgas Stradiņa universitāte, "Latvijas Valsts meži", "Deloitte", vēstniecības (ASV, Nīderlandes, Vācijas, Austrijas, Francijas u.c.), valsts pārvaldes iestādes (LR Ekonomikas ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija, Kultūras ministrija), finanšu institūcijas un jaunuzņēmumu ekosistēmas aktīvākie dalībnieki ("BuildIt", "RTU Design Factory" u.c.).

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Digital Freedom Festival Hanzas perons Jaunuzņēmumi ANO Ekonomikas ministrija Izglītības un zinātnes ministrija Kultūras ministrija Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra Rīgas Stradiņa universitāte
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form