Diskusijas video: 'Eiropas zaļais kurss un ekonomikas atveseļošanās pēc Covid-19'
Foto: DELFI

Sestdien, 5. septembrī, festivālā "Lampa" noritēja augsta līmeņa diskusija "Eiropas zaļais kurss un ekonomikas atveseļošanās pēc Covid-19 krīzes". Tiešraide bija redzama arī portālā "Delfi".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Eiropas Komisija Urzulas fon der Leienas vadībā 2020. gada sākumā nāca klajā ar nākamās piecgades lielāko likumdošanas iniciatīvu piedāvājumu "European Green Deal" jeb Eiropas zaļais kurss. Tas ir visaptverošs un vērienīgs plāns, kā mainīt Eiropas ekonomiku, reaģējot uz ārkārtas stāvokli klimata pārmaiņu jomā, lai līdz 2050. gadam Eiropa kļūtu par pirmo klimatneitrālo kontinentu pasaulē. Zaļā kursa nolūks ir sniegt ES iedzīvotājiem un uzņēmējiem iespēju uzlabot dzīves kvalitāti pārejā uz ilgtspējīgu zaļo ekonomiku, aptverot tādas nozares kā vide, transports, enerģētika, lauksaimniecība, informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, rūpniecību, būvniecību u.c.

Diskusijas "Pilsoņu dialogs" mērķis ir raisīt dialogu par zaļā kursa ietvaru: kā sniegt rīcībpolitikas atbildi uz vīrusa un klimata krīzēm, kas iestājušās teju vienlaicīgi? Kā plānotās milzīgās publiskās investīcijas ievirzīt tā, lai tās gan stimulētu ekonomiku un radītu jaunas darba vietas, gan tuvinātu klimatneitralitātes mērķa sasniegšanu? Kā radīt vairāk "zaļas darba vietas"? Kādas pārmaiņas Eiropā un Latvijā ieviesīs zaļais kurss un Ekonomikas atveseļošanas plāns, un kā mēs tos izmantosim ekonomikas izaugsmei un modernizācijai? Kādu cenu Latvijas sabiedrība un uzņēmēji ir gatavi maksāt par klimatneitralitāti? Kāda ir finanšu sektora loma ilgtspējīga finansējuma pieejamības veidošanā? Vai lielie investīciju līdzekļi no ES un Latvijas budžeta tiks novirzīti zaļai, digitālai un noturīgai izaugsmei? Un visbeidzot — kā mazināt sociālekonomisko spriedzi, ko rada pilnīga atteikšanās no fosilajiem energoresursiem?

Diskusiju rīkoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Latvijas Banku un Latvijas Darba devēju konfederāciju. Diskusiju vadīja žurnāliste Kristīne Garklāva.

Diskusijā piedalījās Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce, Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone un Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Urzula fon der Leiena Eiropas Komisija Juris Pūce Latvijas Banka Latvijas Darba devēju konfederācija Līga Meņģelsone Sarunu festivāls Lampa Valdis Dombrovskis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form