Zaudējumi saistībā ar aviosatiksmes apturēšanu starp Latviju un
Baltkrieviju būs mērāmi tūkstošos eiro, ja šāda situācija ilgs dažus mēnešus, vasaru. Taču, ja tā ieilgs un turpināsies arī nākamgad, tad negūtie ienākumi būs mērāmi miljonos, uzsvēra satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP)

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņš gan uzsvēra, ka šobrīd nav īsti korekti runāt par ekonomisko pusi, daudz svarīgāka ir drošība. “Aicinu apzināties, ka pilsoņu, uzņēmēju drošības aspekts šādā situācijā ir noteicošs. Ekonomiskā puse ir jāatstāj malā, šādu lēmumu pieņemot, jāvadās pēc valsts drošības, pilsoņu drošības interesēm,” teica Linkaits. Ekonomisko ietekmi varēs novērtēt tikai pēc laika.

Ministrs gan piebilda, ka šobrīd Eiropas Komisijā tiek spriests par kompensējošā mehānisma ieviešanu ekonomisko seku mazināšanai nozarei.

Jau ziņots, ka, reaģējot uz Baltkrievijas varas iestāžu rīcību, pārtverot un piespiedu kārtā nosēdinot Minskas lidostā "Ryanair" civilo pasažieru gaisa kuģi, Latvijas valdība nolēmusi noteikt ierobežojumus Baltkrievijā reģistrētiem aviopārvadātājiem izsniegt lidojumu atļaujas un līdz ar to ielidot Latvijas gaisa telpā un izmantot Latvijas lidostas, informē Satiksmes ministrija (SM).

Tāpat Latvijas gaisa kuģiem tiek ierobežotas tiesības izmantot Baltkrievijas gaisa telpu un lidostas. Lēmums stājas spēkā nekavējoties.

26.maijā notika preses brīfings par valdības noteiktajiem ierobežojumiem aviosatiksmē ar Baltkrieviju. Tajā piedalījās satiksmes ministrs Tālis Linkaits un Civilās aviācijas aģentūras direktors Māris Gorodcovs.

Valdības lēmumā noteikts arī, ka Latvijas lidostās netiek apkalpoti citu valstu gaisa kuģi, kas lidojuma maršrutā izmanto Baltkrievijas gaisa telpu.

Tas nozīmē, ka Satiksmes ministrija apturēs lidojumu atļauju Baltkrievijas aviosabiedrībai "Belavia" un neizsniegs neregulāro lidojumu atļaujas Baltkrievijas pārvadātājiem. Tāpat tiks apturēta "airBaltic" lidojumu maršruta atļauja uz Minsku.

Civilās aviācijas aģentūra ir veikusi Baltkrievijas gaisa telpas risku novērtējumu un atzinusi to par nedrošu civilās aviācijas gaisa kuģu lidojumiem.

"Šis ir nebijis gadījums civilās aviācijas vēsturē un Konvencijas par starptautisko civilo aviāciju pārkāpums. Tas apdraudēja pasažieru, apkalpes un gaisa kuģa drošību. Esmu gandarīts, ka tieši tāpat šo incidentu vakar ir novērtējusi Eiropadome, tās rekomendācijas atbilst Latvijas valdības pozīcijai, - mūsu lēmumi ir saskaņoti un izsvērti," uzsver satiksmes ministrs Tālis Linkaits.
Civilās aviācijas aģentūrai ar valdības rīkojumu uzdots veikt lidojumu Baltkrievijas gaisa telpā drošības izvērtēšanu, iesniedzot ziņojumu Satiksmes ministrijai.

Rīkojums būs spēkā līdz brīdim, kad, veicot izvērtējumu, CAA pieņems lēmumu par Baltkrievijas Republikas gaisa telpas drošību lidojumiem.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

airBaltic Baltkrievija Minska Ryanair Satiksmes ministrija Tālis Linkaits
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form