'Durbes grauds' graudu pieņemšanas punkta rekonstrukcijā ieguldīs miljonu
Foto: Publicitātes foto

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajai sabiedrībai "Durbes grauds" ieguldīs nedaudz vairāk kā vienu miljonu eiro graudu pieņemšanas punkta rekonstrukcijā, pastāstīja kooperatīva valdes priekšsēdētājs Sandris Bēča.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Bēča pastāstīja, ka projekts ir sadalīts vairākās kārtās - pirmā kārta paredzēja graudu pieņemšanas līnijas pirmapstrādes iekārtu piegādi, nākamā kārta paredz kaltes piegādi un pieņemšanas bunkuru izbūvi un vienlaikus ar to plānota arī noliktavas renovācija.

Taujāts, kad investīciju projektu plānots pabeigt, viņš norādīja, ka līdz jaunajai graudu ražas novākšanas sezonai saskaņā ar plānu, ja pasaulē notiekošā dēļ saistībā ar jaunā koronavīrusa izplatību neradīsies tam neparedzēti šķēršļi.

Viņš teica, ka pirms projekta sākšanas uzņēmumam bija graudu noliktavas un divi angāri. Līdzšinējā infrastruktūra derēja graudu glabāšanai un mazliet arī vēdināšanai. Taču investīciju projekta īstenošanas rezultātā kooperatīvam būs pilns graudu pieņemšanas cikls - labības paraugu paņemšana analīžu veikšanai, graudu pieņemšanas bunkuri ar kapacitāti 1000 tonnas un kalte ar apmēram 40 tonnu stundā jaudu, kā arī divas graudu glabāšanas noliktavas, kas būs paredzētas būtu apmēram 10 000 tonnu graudu.

Bēča teica, ka graudu pieņemšanas punkta rekonstrukcija ir šobrīd lielākais "Durbes grauda" plānotais investīciju projekts, lai gan kooperatīvs iecerējis īstenot arī dažus nelielus projektus.

Informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā liecina, ka "Durbes grauda" izsludinātajā iepirkumu konkursā par graudu pieņemšanas punkta rekonstrukcijas otro kārtu trīs pretendentu vidū uzvarēja kompānija "Mītavas celtnieks" ar 771 803 eiro līgumcenu.

Graudu pieņemšanas punkta rekonstrukciju plānots īstenot, piesaistot finansējumu Eiropas Lauksaimniecības Fonda lauku attīstībai (ELFLA) atklāta projektu iesniegumu konkursa Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākumā "Investīcijas materiālajos aktīvos" apakšpasākumā "Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās".

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka 2018.gadā "Durbes grauda" apgrozījums bija 10,74 miljoni eiro, kas ir par 21% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās 4,4 reizes - līdz 105 581 eiro. 2019.gada finanšu rezultāti vēl nav publiskoti.

"Durbes grauds" reģistrēta 2003.gadā. "Durbes grauds" biedriem sniedz pakalpojumus graudu un rapša pirmapstrādē un realizācijā tirgū, ražošanas izejvielu sagādē, sniedz konsultācijas agronomijā, organizē izglītojošus pasākumus, kā arī nodrošina graudu kvalitātes laboratorijas pakalpojumus.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Durbe Lauksaimniecība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form