EK apstiprina 'airBaltic' pamatkapitāla palielināšanu par summu līdz 250 miljoniem
Foto: Publicitātes foto

Piektdien, 3. jūlijā Eiropas Komisija atbalstīja Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" pamatkapitāla palielināšanu par summu līdz 250 miljoniem eiro. Valsts atbalsts palīdzēs sekmīgāk pārvarēt Covid-19 izraisīto negatīvo ietekmi uz aviokompāniju un stabilizēt nacionālo aviācijas nozari, portālu "Delfi" informēja Satiksmes ministrija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Eiropas Komisija uzskata, ka "airBaltic" pamatkapitāla palielināšana par summu līdz 250 miljoniem eiro ir nepieciešams, atbilstošs un samērīgs pasākums. Tas palīdzēs sekmīgāk pārvarēt Covid-19 izraisīto negatīvo ietekmi uz Latvijas ekonomiku un stimulēs valsts ekonomisko atveseļošanos.

Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietniece Margrēte Vestagere, kuras pārziņā ir konkurences politika, norāda, ka "airBaltic" rekapitalizācija palīdzēs uzņēmumam pārvarēt Covid-19 izraisīto krīzi, kas ir īpaši smagi skārusi aviācijas sektoru. ""airBaltic" ieguldījums Latvijas iekšzemes un starptautiskās savienojamības nodrošināšanā ir ļoti būtisks. Ņemot vērā valsts ģeogrāfisko atrašanās vietu, no šiem pakalpojumiem ir atkarīga tautsaimniecība, daudzas darba vietas un ārējās tirdzniecības attīstība," uzsvēra Vestagere.

"Esam gandarīti par Eiropas Komisijas lēmumu. Latvija ir visa Baltijas reģiona aviācijas nozares stūrakmens. "airBaltic" pārvadājumu pakalpojumus izmanto daudzi reģiona uzņēmumi, un to darbībai ir būtiski ērti starptautiskie savienojumi. Turklāt svarīga ir arī uzņēmuma netiešā ietekme tautsaimniecībā. "airBaltic" darbs ir tieši un netieši saistīts ar aptuveni 30 tūkstošiem darbavietu Latvijā," norāda satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

"airBaltic" izpilddirektors Martins Gauss, piektdienas lēmumu komentējot, norāda: "Eiropas Komisija secinājusi, ka "airBaltic" pamatkapitāla palielināšana palīdzēs pārvarēt Covid-19 pandēmijas izraisītās ekonomiskās sekas Latvijas tautsaimniecībā. Šobrīd mēs jau esam uz atlabšanas ceļa, un mēs ļoti augstu novērtējam Latvijas sabiedrības un valdības pārliecību par lidsabiedrības nākotni. "airBaltic"vadība un darbinieki demonstrējuši savu uzticību uzņēmumam un Baltijai, vadot lidsabiedrību cauri šai krīzei."

Jau ziņts, ka 7. maijā Ministru kabinets lēma par "airBaltic" pamatkapitāla palielināšanu par summu līdz 250 miljoniem eiro. Pamatojums nepieciešamajam naudas līdzekļu ieguldījumam ir balstīts aviokompānijas padomes apstiprinātajā jaunajā biznesa plānā "Destination 2025 CLEAN", kas ņem vērā koronavīrusa krīzes ietekmi un paredz airBaltic darbības pakāpeniskas atsākšanas scenāriju. Savukārt uzņēmuma krīzes darbības plāns paredz virkni izmaksu samazināšanas pasākumus.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

airBaltic Eiropas Komisija Martins Gauss Satiksmes ministrija Tālis Linkaits
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form