'Eko osta' prasa 'Skonto būve' maksātnespēju, uzņēmums to uzskata par nepamatotu
Foto: LETA

Zemgales rajona tiesa Jelgavā 15. jūnijā ierosinājusi būvniecības uzņēmuma SIA “Skonto Būve” maksātnespējas procesa lietu, ziņo “Lursoft” Klientu portfelis.

Lieta ierosināta, balstoties uz atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA "Eko Osta" iesniegumu. Maksātnespējas administrācijas mājas lapā publicētā informācija liecina, ka SIA "Skonto Būve" reģistrēts kā vakants maksātnespējas subjekts un administratora pretendents ir Guntars Birsāns.

Viens no zināmākajiem projektiem, kur abu uzņēmumu ceļi krustojušies, ir Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanācijas darbi. Sākotnēji sanācijas darbu veikšanai tika nolīgta SIA "Skonto Būve", kura noteiktiem darbiem piesaistīja arī SIA "Eko osta", vēlāk gan līgums ar SIA "Skonto Būve" tika lauzts. Gudrona dīķu sanācijas darbu turpināšanu veic pilnsabiedrība "Inčukalns Eko", kuras viens no dalībniekiem ir SIA "Eko Osta".

Uzņēmumā "Skonto būve" norāda, ka "Eko osta" ir iesniegusi tiesā nepamatotu maksātnespējas pieteikumu. Maksātnespējas pieteikums iesniegts "Eko osta" darbu izpildes objekta "Vēsturiski piesārņotās vietas "Inčukalna sērskābā gudrona dīķi" projektēšana un sanācijas darbi" ietvaros. Uzņēmumā skaidro, ka "Eko osta" pretēji līguma nosacījumiem ir izrakstījusi nepamatotus rēķinus par ar pasūtītājiem nesaskaņotiem darbiem, un līdz ar to "Skonto būve" kategoriski noliedz, ka tai būtu jebkādas parādsaistības pret "Eko osta", kurām būtu iestājies izpildes termiņš.

"Maksātnespējas likuma mērķis ir veicināt finansiālās grūtībās nonākuša parādnieka saistību izpildi, taču šajā gadījumā "Eko osta" ar maksātnespējas procesa palīdzību cenšas risināt savas problēmas, vienlaikus nomelnojot "Skonto būve" reputāciju. "Skonto būve" tuvākajā laikā vērsīsies atbilstošajās instancēs savu likumisko tiesību aizstāvībai par nepamatota maksātnespējas procesa pieteikuma iesniegšanu, tostarp saskaņā ar Krimināllikuma 214. pantu tiks ierosināts kriminālprocess pret "Eko osta" par nepatiesa maksātnespējas procesa pieteikuma iesniegšanu," norāda uzņēmumā "Skonto būve".

SIA "Skonto Būve" ir viens no lielākajiem būvniecības uzņēmumiem Latvijā. Tas dibināts 1995. gadā, tā pamatkapitāls ir 4,3 miljoni eiro. Uzņēmuma lielākais dalībnieks ar 95% kapitāldaļu ir SIA "Grif 1", kura pastarpinātais īpašnieks ir Guntis Rāvis, savukārt 5% kapitāldaļu pieder SIA "M investīciju fonds".

SIA "Skonto Būve" apgrozījums un tīrā peļņa finanšu gadā, kas sākās 2015. gada 1. novembrī un noslēdzās 2016. gada 31. oktobrī, samazinājās četras reizes salīdzinājumā ar gadu iepriekš. Uzņēmuma ieņēmumi saruka līdz 31,1 miljonam eiro un peļņa pēc nodokļus nomaksas bija 1,5 miljoni eiro. Jaunāki dati par uzņēmuma finansēm nav pieejami.

SIA "Eko osta", kas dibināta 1999. gadā, nodarbojas ar videi kaitīgo un bīstamo atkritumu, tādu kā rūpniecisko atkritumu, kuģu atkritumu, piesārņotās grunts un nolietoto riepu, savākšanu un pārstrādi. 2016. gadā uzņēmuma apgrozījums bija 4,2 miljoni eiro un tā peļņa pēc nodokļiem bija 174 tūkstoši eiro.

Source

DELFI Bizness

Tags

Eko Osta Gudrona dīķu sanācija Guntis Rāvis Maksātnespēja Skonto Būve Zemgale
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form