EM: tirdzniecības vietās jānodrošina maksimāli droša iepirkšanās
Foto: LETA

Lai veicinātu Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanu sabiedrībā un maksimāli mazinātu vīrusa izplatības riskus tirdzniecības vietās, Ekonomikas ministrija kopā ar lielākajām tirdzniecības nozares uzņēmēju organizācijām izstrādājusi memorandu par sociāli atbildīgas politikas īstenošanu tirdzniecības nozarē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Memoranda mērķis ir tirdzniecības nozarē vienoti īstenot praksē piemērotākos pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai atbilstoši faktiskajai vīrusa izplatības situācijai valstī, informē ministrijā.

"Mēs varam samierināties, ka uz kādu laiku būs jāiztiek bez ārpusmājas sabiedriski aktīvās dzīves un izklaides pasākumiem, bet mēs neviens nevaram iztikt bez pārtikas, medikamentiem un citām pirmās nepieciešamības precēm. Tāpēc mums visiem būtiski ir nodrošināt maksimāli drošus darba apstākļus tirdzniecības nozares darbiniekiem un apmeklētājiem, sekmējot valdības noteikto vīrusa izplatības ierobežojumu ievērošanu," komentē ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

Apliecinot savu biedru atbalstu sociāli atbildīgas politikas īstenošanai tirdzniecības nozarē un apņemoties savā darbībā proaktīvi veikt visus nepieciešamos pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības risku mazināšanai tirdzniecības vietās, lielākie tirdzniecības nozares intereses pārstāvošie sociālie partneri un sabiedriskās organizācijas Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Latvijas Tirgotāju asociācija, Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācija pievienojušies memorandam par sociāli atbildīgas politikas īstenošanu tirdzniecības nozarē.

Ekonomikas ministrija aicina ikvienu tirdzniecības nozares uzņēmumu pievienoties memorandam, apņemoties savā darbībā godprātīgi īstenot memorandā minētos pasākumus, lai mazinātu Covid-19 infekcijas izplatības risku. Visa saistītā informācija, t.sk. memorands, apliecinājums, komunikācijas materiāli, publicēta Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē. Lai pievienotos memorandam, uzņēmumam jāaizpilda apliecinājums un jānosūta ministrijai uz epastu: memorands@em.gov.lv.

No valsts puses memorandam ir pievienojusies Ekonomikas ministrija, vienlaikus aicinātas pievienoties vēl vairākas valsts institūcijas, kā arī Valsts policija un pašvaldību policijas.

Parakstot memorandu, tiek pausta apņemšanās: izvietot papildu informāciju tirdzniecības vietā par epidemioloģisko prasību ievērošanu (piem., mutes un deguna aizsegu lietošanu) un izmantot pēc iespējas vienotus Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai paredzētus informatīvos materiālus; ja nepieciešams, izvietot paziņojumu par tirgotāja tiesībām neapkalpot apmeklētāju, kas tirdzniecības vietā nelieto mutes un deguna aizsegu vai neievēro tirgotāja noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus; nodrošināt, ka darbinieki tirdzniecības vietā lieto mutes un deguna aizsegu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; sociāli atbildīgi izvērtēt un nerīkot aktivitātes, kas varētu motivēt apmeklētājus ilgāk uzturēties tirdzniecības vietā; ja nepieciešams, ieviest individuālus papildu pasākumus tirdzniecības vietā Covid-19 infekcijas izplatības risku mazināšanai; iespēju robežās ieteikt aplikācijas "Apturi Covid" lietošanu darbiniekiem un apmeklētājiem, kā arī izskatīt saņemtās sūdzības par normatīvajos aktos un Sadarbības memorandā minēto epidemioloģiskās drošības prasību neievērošanu un konstatētu nepilnību gadījumā nekavējoties novērst tās.

Ekonomikas ministrija, parakstot memorandu, apņēmusies koordinēt sadarbību ar citām valsts institūcijām tirdzniecības nozarei aktuālu ar Covid-19 saistītu jautājumu risināšanā, kā arī sagatavot vienotus informatīvos materiālus tirdzniecības nozares dalībniekiem.

Savukārt Valsts policija un pašvaldību policijas ir apņēmušās sniegt atbalstu tirdzniecības nozares dalībniekiem situācijās, kad apmeklētājs atsakās ievērot noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus, uzraudzībā piemērot "konsultē vispirms" principu, sekmējot normatīvo aktu prasību precīzu izpildi tirdzniecības nozares uzņēmumos, periodiski ziņot par konstatētajiem novērojumiem īstenotajos apsekojumos tirdzniecības vietās, kā arī informēt par konstatētajām nepilnībām normatīvajos aktos ietvertajā regulējumā vai neskaidrībām par prasību piemērošanas atsevišķiem aspektiem.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Jānis Vitenbergs Ekonomikas ministrija Latvijas Darba devēju konfederācija Latvijas Tirgotāju asociācija Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form