EM: vēja elektrostaciju parka attīstītājs 'Eolus' valsts atbalstu nesaņems
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Zviedrijas uzņēmuma "Eolus Vind AB" meitas uzņēmums Latvijā "Eolus", kas tuvāko četru gadu laikā Dobeles un Tukuma novados plāno attīstīt vēja elektrostaciju parku, nesaņems valsts atbalstu par saražoto elektroenerģiju, apliecināja Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāve Evita Urpena.

Viņa uzsvēra, ka "Eolus" nav piešķirtas obligātā iepirkuma tiesības, tādējādi elektroenerģija uzņēmumam būs jāpārdod tirgū.

EM pārstāve atgādināja, ka obligātā iepirkuma tiesības vairs netiek piešķirtas kopš 2012. gada.

Jau ziņots, ka "Eolus" tuvāko četru gadu laikā Dobeles un Tukuma novados par aptuveni 250 miljoniem eiro plāno būvēt Latvijā lielāko vēja elektrostaciju parku, uzstādot 51 vēja turbīnu.

"Eolus" valdes loceklis Gatis Galviņš iepriekš informēja, ka vēja enerģijas parks varēs saražot aptuveni 0,7 teravatstundas elektroenerģijas gadā, kas būs aptuveni 10% no Latvijas elektroenerģijas gada patēriņa.

Galviņš atzīmēja, ka vēja elektrostaciju parku plānots veidot savienotā teritorijā, kas atrodas divās pašvaldībās – daļa parka atradīsies Dobeles novada Dobeles pagastā, bet daļa – Tukuma novada Džūkstes pagastā. Patlaban noris projekta ietekmes uz vidi ziņojuma sabiedriskā apspriešana, ir notikušas vairākas sabiedriskās apspriešanas sanāksmes. Paredzams, ka ietekmes uz vidi atzinuma apstiprināšana varētu notikt līdz gada beigām, kam sekos projekta būvniecības fāze.

Plānots, ka daļā projekta teritorijas būvniecības darbi tiks sākti nākamgad. Saskaņā ar šī brīža plāniem, projekts pilnībā tiks pabeigts 2022. gadā. Drīzumā tiks izraudzītas projekta būvniecības kompānijas, kā arī vēja turbīnu un tehnoloģijas piegādātāji.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Eolus" reģistrēta 2011. gada martā, un tās pamatkapitāls ir 2845 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Zviedrijā reģistrētais uzņēmums "Eolus Vind Aktiebolag". Kompānija Uzņēmumu reģistrā par pagājušo gadu nav iesniegusi finanšu pārskatu.

Zviedrijā bāzētais "Eolus Vind AB" ir viens no lielākajiem vēja enerģijas attīstības uzņēmumiem Ziemeļvalstīs. Uzņēmums ir dibināts 1990. gadā un līdz šim ir uzbūvējis vairāk nekā 540 no kopumā aptuveni 3400 Zviedrijā uzstādītajām vēja enerģijas turbīnām.

Kompānijas vadība 2010. gada nogalē pieņēma lēmumu paplašināties arī Latvijas virzienā, tāpēc 2011. gada 14. martā tika nodibināta meitaskompānija SIA "Eolus". 2013. gadā "Eolus" paziņoja par vēlmi Latvijā uzbūvēt vēja elektrostaciju parku.

"Eolus Vind AB" ir kotēts "Nasdaq Stockholm" fondu biržā, un uzņēmumam ir aptuveni 7300 akcionāri.

Source

LETA

Tags

Dobele Ekonomikas ministrija Enerģētika
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form