'Enefit' plāno šogad trīskāršot uzstādīto saules enerģijas risinājumu jaudu
Foto: Publicitātes foto

"Enefit" Latvijas tirgū strādājis ar 57,66 miljonu eiro lielu apgrozījumu, kas salīdzinājumā ar 2019. gada rādītājiem saglabājies praktiski nemainīgs, un ar 1,17 miljonu eiro zaudējumiem, informē uzņēmums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Uzņēmums norāda, ka būtisku daļu klientu portfeļa veido ilgtermiņā fiksētas cenas līgumi, kurus lielā mērā iespaidoja cenu kritums enerģijas tirgos un Covid-19 radītais enerģijas pieprasījuma kritums. Tā rezultātā daļu no klientiem iegādātā enerģijas apjoma nācās realizēt otrreizējā tirgū zem pašizmaksas.

Kopumā pērn "Enefit" Latvijas tirgū realizēja elektroenerģiju 1 TWh un dabasgāzi 637 GWh apmērā. "Enefit" ir otrais lielākais elektroenerģijas tirgotājs Latvijā, 2020. gadā uzņēmums ir vairāk nekā divkārt palielinājis savu klientu portfeli, turpinot izaugsmi mājsaimniecību tirgū. Attīstība panākta arī enerģijas risinājumu segmentā, uzstādot vairāk nekā 100 saules enerģijas risinājumu un par 15% palielinot uzņēmumos realizēto projektu skaitu. Šogad "Enefit" plāno trīskāršot gada laikā uzstādīto saules enerģijas risinājumu jaudu.

"Pērn ieguvām tiesības nodrošināt dabasgāzes pēdējās garantētās piegādes pakalpojumu biznesa klientiem, kā arī sekmīga iepirkuma stratēģija ļāva divkārt palielināt dabasgāzes pārdošanas apjomu. Tāpat arī tehnisko un energoefektivitātes pakalpojumu attīstība palīdzēja gada laikā kopējo klientu portfeli audzēt par 231% un gadu noslēgt ar 2912 juridiskajiem un 16 008 mājsaimniecību klientiem. Visstraujākā izaugsme ir tieši mājsaimniecību segmentā, kur pērn esam trīskāršojuši klientu skaitu," teic "Enefit" vadītājs Krists Mertens.

Pērn Latvijā kopumā uzstādīti saules enerģijas risinājumi ar 0,7 megavatu jaudu, un šo apjomu šogad paredzēts palielināt trīskārtīgi – līdz vismaz 2,1 megavatam. 2020. gadā uzsākta arī vairāku jaunu produktu virzība tirgū. Sadarbībā ar māsas uzņēmumu SIA "Enefit Green" un tā granulu ražotni Brocēnos uzsākta granulu tirdzniecība mājsaimniecībām. Savukārt Kolkā, zivju pārstrādes uzņēmumā "Līcis-93", uzstādīta "Enefit" pirmā sašķidrinātās dabasgāzes stacija.

Kā norāda Mertens, arī šogad "Enefit" attīstības fokusā ir atjaunīgā enerģija un energoefektivitātes risinājumi: "Joprojām milzīgs attīstības potenciāls ir saules enerģijas jomā, kur pašlaik aktīvākās ir mājsaimniecības. Tomēr arī uzņēmumiem enerģijas ražošana pašu patēriņam iezīmējas kā nākamais loģiskais solis pēc energoefektivitātes uzlabošanas. Šogad paredzam arī apgūt jaunu tirgus segmentu, piedāvājot elektroauto uzlādes iekārtu uzstādīšanu, lai veicinātu elektrotransporta infrastruktūras attīstību Latvijā. Savukārt uzņēmumiem piedāvāsim pieprasījuma agregācijas risinājumu, kas paredz iespēju regulēt klienta patēriņu, brīžos, kad tirgū ir augsts pieprasījums vai cena."

Šogad Baltijas tirgū tiek ieviests unikāls ilgtermiņa elektroenerģijas pirkuma līguma risinājums (PPA), kas ļauj uzņēmumiem iegādāties atjaunīgo enerģiju no konkrēta vēja parka. Tādējādi uzņēmums var iegūt izdevīgāku elektroenerģijas cenu ilgākam laika periodam, bet vēja enerģijas ražotājiem ir iespēja stabili plānot savu attīstību.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Klimata pārmaiņas Enerģētika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form