'Facebook' andelēšanās grupās pārdod Bornsmindes muižu
Foto: Ansis Īvāns/DELFI

"Facebook" andelēšanās grupās, kurās tirgo nekustamos īpašumus un krāmus, nonākusi arī savulaik skaistā, bet tagad bēdīgā stāvoklī nonākusī Bornsmindes muiža.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Delfi" jau pirms teju desmit gadiem vēstīja, ka Rundāles pagasta Ziedoņos, Bornsmindes muiža, kur 2003. gada vasarā bija paredzēts atvērt viesu namu ar 14 numuriem, ēdināšanas un atpūtas kompleksu, jau tolaik sāka līdzināties graustam.

Bornsmindes muižas kungu māja tapusi Fridriha Vilhelma Šepinga laikā 1760. – 1783. gadā, bet 20. gadsimta 50. un 60. gados ēkā izvietotas Valsts Saulaines lauksaimniecības tehnikuma kopmītnes. No 1967. līdz 1992. gada vidum muižā bijusi tuberkulozes slimnīca. 1993. gada jūlijā Bornsmindes muiža nonākusi Rundāles pagasta pašvaldības īpašumā, bet 2000. gadā privatizēta.

Novembrī vairākās "Facebook" grupās izvietots paziņojums par muižas pārdošanu, sludinājumā norādīta īpašuma pārdošanas cena - 38 500 eiro.

"Pārdošanā lielisks iespēju projekts - Bornsmindes pils. Pils kopējā platība 1319, 8 kvadrātmetri, zemesgabala platība 0, 62ha. Atrodas labā vietā -, Ziedoņos (Rundāles pagastā), un tuvākajā pils apkārtnē atrodas dažādi interesanti apskates objekti, piemēram, Rundāles pils, Jumpravmuiža, Mežotnes pils, Kaucmindes muižas pils, u. c. Zem pils atrodas plašs pagrabs. Plaši bēniņi, skaists skatutornis. Pils zemei pieguļ pašvaldībai piederošs 13ha parks, ar iespēju uz ilgtermiņa īri. Pils parka teritorija robežojas ar Liellupi. Līdz Bauskas centram 7 min ar auto," minēts sludinājumā.

Muiža XX gadsimta sākumā:

'Facebook' andelēšanās grupās pārdod Bornsmindes muižu
Foto: "Zudusī Latvija"
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form