Farmācijas nozarē trūkst šauru jomu speciālistu un vidējā personāla, atzīst 'Olainfarm'
Foto: LETA

Patlaban farmācijas nozarē trūkst šauru jomu speciālistu un vidējā personāla, norādīja zāļu ražotāja "Olainfarm" valdes priekšsēdētāja padomniece attīstības jautājumos Agnese Mercalova.

"Nevar teikt, ka ķīmiķu trūkst. Būtībā trūkst ļoti specifiski speciālisti un vidējais personāls, kas gatavs strādāt par vidējo algu un darīt vidēji sarežģītu darbu," sacīja Mercalova, piebilstot, ka Latvija kopumā izjūt izteiktu vidējā personāla trūkumu.

"Olainfarm" pārstāve izveidojušos situāciju skaidro ar to, ka Latvijā ilgstoši bijusi politika, kas veicināja ideju par to, ka katram Latvijas iedzīvotājam nepieciešama augstākā izglītība. "Visi tiek mudināti iegūt augstāko izglītību, jo tas ir ceļš uz bagātu valsti," sacīja Mercalova.

Viņa norādīja, ka tiek veicināta ideja - ja cilvēkam labi sokas ķīmijā, kāpēc gan viņam būtu jākļūst par operatoru, kas netiek uzskatīta par prestižu profesiju un kurā nevar daudz nopelnīt.

Pēc Mercaloas teiktā, galvenās problēmas esot ar gatavo zaļu formu radīšanu, jo tikai tagad Rīgas Stradiņa universitāte plāno atvērt gatavo zāļu laboratoriju, kurā varētu apmācīt speciālistus. "Olainfarm" pārstāve skaidroja, ka šie speciālisti ķīmisko vielu "salipina", lai sanāktu kapsula, tablete vai kāda cita zāļu forma, jo pliku substanci cilvēkam nevar iedot.

Mercalova sacīja, ka gatavo zāļu formu speciālistus patlaban meklē ārpus Latvijas. "Olainfarm" patlaban cenšas atbalstīt Olaines koledžu, kas gatavo šādus speciālistus, tomēr interese no skolnieku vidus neesot liela.

Source

LETA

Tags

Olaine Olainfarm Rīgas Stradiņa universitāte
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form