Februārī rūpniecības produkcijas apjoms pieaudzis par 1,5%
Foto: EPA/Scanpix/LETA

2021. gada februārī, salīdzinot ar 2020. gada februāri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 1,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. To ietekmēja ražošanas apjoma kāpums apstrādes rūpniecībā – par 0,8% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 8,8%, savukārt ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē produkcijas apjoms samazinājās par 8%.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Joprojām nozīmīgs produkcijas apjoma kāpums, salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo mēnesi, bija tādās augsto un vidēji augsto tehnoloģiju nozarēs kā farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanā, datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā un ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā – par 8,1%. Ražošanas apjoma pieaugumu februārī turpināja uzrādīt arī apģērbu ražošana – par 19,5% un pēc īpatsvara lielākā nozare – koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošana – par 4,1%.

Savukārt apstrādes rūpniecības produkcijas apjoma kritums bija dzērienu ražošanā – par 37,9 % (samazinājies ārējais pieprasījums, kā arī piegādes problēmas pandēmijas dēļ), tekstilizstrādājumu ražošanā – par 11,2 % un iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā – par 9,9 %. Produkcijas izlaide samazinājās arī divās no trim pēc īpatsvara lielākajās nozarēs – pārtikas produktu ražošanā un gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas (attiecīgi par 4,3 % un 7,1 %).

2021. gada februārī, salīdzinot ar 2021. gada janvāri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 0,6 %. Ražošanas apjoma kāpums bija apstrādes rūpniecībā – par 0,2 % un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 6,5 %, bet kritums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 4,1 %.

2021. gada februārī, salīdzinot ar 2020. gada februāri, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc kalendāri koriģētiem datiem faktiskajās cenās pieauga par 2,6 %. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 3,1 % un eksportā – par 2,4 % (tai skaitā ārpus eirozonas – par 10,1 %, savukārt eirozonā kritums par 6,9 %).

2021. gada februārī, salīdzinot ar 2021. gada janvāri, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli koriģētiem datiem pieauga par 2,8 %. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 1,3 %, eksportā – par 3,5 % (pieaugums ārpus eirozonas – par 6,3 %, savukārt eirozonā kritums par 0,3 %).

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Apstrādes rūpniecība Centrālās statistikas pārvalde
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam