Foto: nosvinēti spāru svētki tirdzniecības centra 'Origo' jaunajai sešstāvu piebūvei
Foto: Publicitātes foto

Šā gada 9. aprīlī spāru svētki tika svinēti tirdzniecības centra "Origo" jaunajai sešu stāvu piebūvei. Tās pirmajos trīs stāvos plānots izvietot tirdzniecības, ēdināšanas un pakalpojumu sniedzēju telpas, savukārt ēkas augšējos trīs stāvos – A klases birojus – "Origo One". Attīstības ieceres rezultātā esošā centra "Origo" platība pieaugs vairāk nekā divas reizes. Jaunā ēka apmeklētājiem durvis vērs nākamā gada pavasarī.

Projekta realizācijai "Linstow Center Management" kopumā plāno investēt 72 miljonus eiro. Jaunais komplekss tiek projektēts un būvēts kā kvalitatīva, energoefektīva celtne, ievērojot BREEAM (British Research Establishment Environmental Assessment Method) – pasaulē populārākā sertifikācijas procesa ilgtspējīgi būvētajām ēkām nosacījumus. Tie izvirza augstas prasības ne tikai būvniecības standartu ievērošanai, bet arī projektēšanas un būvniecības procesa caurspīdīgumam, materiālu izvēlei, to ilgmūžībai, iekštelpu klimata kvalitātei, objekta sasniedzamībai un citiem faktoriem.

"Esam ļoti priecīgi, ka darbi raiti rit uz priekšu un jau nākamā gada sākumā varēsim noslēgt būvdarbus. Pateicamies celtniekiem un projektētājiem par izcilo darbu, kas paveikts," uzsver "Linstow Center Management" valdes priekšsēdētājs Frode Gronvolds. "Tie būs papildu 16 200 kvadrātmetru jaunām un mūsdienīgām tirdzniecības platībām, un 10 900 kvadrātmetru A klases birojiem – biznesa centram "Origo One". Tas sniegs mums iespēju piedāvāt arī jaunas biroju platības vietā, kur vislabāk pieejama visa sabiedriskā transporta infrastruktūra, sekojot globālai tendencei, kurā bizness un transports tiek integrēti ilgtspējīgā veidā."

"Spāru svētki ir viens no skaistākajiem atskaites punktiem visā būvniecības procesā! Ar gandarījumu varu teikt, ka ir paveikts būtisks darba apjoms, – esam sasnieguši ēkas augstāko punktu un varam jau apskatīt projekta kopējo veidolu tā plānotājā izmērā," stāsta būvkompānijas "Skonto būve" padomes priekšsēdētājs Guntis Rāvis.

Gronvolds stāsta: "Jaunā biznesa centra "Origo One" viena no galvenajām priekšrocībām tirgū nenoliedzami būs tā atrašanās vieta. Jau šobrīd šī teritorija pilda Rīgas galvenā sabiedriskā transporta mezgla funkcijas. Taču, raugoties "Rail Baltica" projekta kontekstā, vietas nozīmība jau tuvākajā laikā ieņems būtiskāku lomu arī starptautiskā līmenī."

Jau ziņots, ka "Origo" paplašināšanai "Linstow Center Management" uzsācis jaunas ēkas būvniecību blakus esošajā zemes gabalā Satekles ielā 2b. Tādējādi tirdzniecības centra kopējā platība tiks palielināta līdz 81 500 kvadrātmetriem, bet iznomājamā platība, ieskaitot birojus, paplašināsies līdz 45 300 kvadrātmetriem. Būvniecības projekts paredz arī paplašināt pazemes autostāvvietu, nodrošinot vietu 250 automašīnām un izvietojot velonovietni 124 velosipēdiem. Attīstot ieceri, plānota arī pašreiz bīstamā Elizabetes un Satekles ielu krustojuma pārbūve, ierīkojot regulējamas gājēju pārejas un izbūvējot Elizabetes ielas velojoslu pāri Satekles ielai. Savukārt projekta nākamajos posmos plānota arī esošās "Origo" ēkas atjaunošana.

"Linstow Center Management" ir "Galactico" tirdzniecības centru ("Alfa", "Origo", "Galerija Centrs", "Mols" un "Dole") attīstītājs un nekustamā īpašuma apsaimniekotājs, kas Latvijā darbojas 22 gadus. Kopējā uzņēmuma apsaimniekojamā tirdzniecības centru platība Latvijā ir vairāk nekā 230 000 m², bet visā Baltijā – 329 000 m² (uzņēmums apsaimnieko arī "Ülemiste" – lielāko tirdzniecības centru Igaunijā).

Tags

Būvniecība Guntis Rāvis Linstow Mazumtirdzniecības apgrozījums Origo Rail Baltica

Comment Form