Foto: Sumina balvas 'Platīna pele 2015' ieguvējus
Foto: Publicitātes foto

Ceturtdien paziņoti un apbalvoti Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijas (LIKTA) 17.konferencē nosaukti prestižākās IKT nozares balvas "Platīna pele 2015" laureāti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kategorijās "E-pārvaldes risinājumi, E-pakalpojumi sabiedrībai" balvu "Platīna pele 2015" saņēma risinājums "Elektroniskā algas nodokļa grāmatiņa" (EANG), ko izstrādāja AS "Exigen Services Latvia" pēc Valsts ieņēmumu dienesta pasūtījuma. EANG aizstāj papīra algas grāmatiņas, pilnībā izslēdzot tās no aprites.

Kategorijā "Risinājumi biznesam" balvu "Platīna pele 2015" saņēma SIA "Lursoft IT" risinājums "Klientu portfeļa API playground". Tas ļauj ikvienam pārlūkā izmēģināt visas Klientu portfeļa monitoringa API iespējas un atvieglot integrācijas izstrādes procesu.

Kategorijā "Mobilās lietotnes" par uzvarētāju atzīta mobilā lietotne Kadastrs.lv - "Kadastrs Tavā kabatā", ko pēc Valsts zemes dienesta pasūtījuma izstrādāja SIA "Visma Consulting". Lietotne padarījusi kadastra datus pieejamākus - paplašināts publiski pieejamais datu un informācijas apjoms.

Par veiksmīgāko eParaksta integrācijas risinājumu atzīts AS "RIX Technologies" izstrādātais projekts "Dokumentu un satura pārvaldības risinājums Namejs". Risinājums ir dokumentu un satura pārvaldības sistēma, kurā vienlaikus vienā vidē var strādāt vairākas organizācijas un iestādes.

Par labāko e-skolotāju tika atzīts Auces vidusskolas informātikas skolotājs un direktora vietnieks IT jautājumos Frids Sarcevičs. Viņš skolai veltījis visu savu darba mūžu un pieredzi - apmācījis vairākus tūkstošus skolēnu un skolotāju, Latvijā un ārvalstīs ir novadījis vairākus simtus IT seminārus un kursus, kā arī radījis jaunus IT resursus ar nozīmīgu mērķi - attīstīt lietotāju e-prasmes un uzlabot Latvijas izglītības sistēmu kopumā. Šīs kategorijas partneris - Sabiedrība "Tilde" - labākajam e-skolotājam piešķirs naudas prēmiju; prēmijas fonds ir 2 000 eiro.

Savu speciālbalvu labākajam e-skolotājam piešķīra UNESCO Latvija Nacionālā komisija, apbalvojot Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas informātikas skolotāju un laborantu Māri Purviņu.

Tika piešķirtas vēl vairākas speciālbalvas.

"Lattelecom" savu speciālbalvu par efektīvāko e-vides risinājumu biznesam pasniedza Valsts zemes dienestam par mobilo lietotni kadastrs.lv - "Kadastrs tavā kabatā!" , LMT speciālbalvu saņēma AS "RIX Technologies" izstrādātais projekts mobilā lietotne "Rundale Palace", kas piedāvā izzināt Rundāles pili no Aizspogulijas, kas ir kā alternatīvs skats uz 12 pils interjeriem ar tās direktora Imanta Lancmaņa video stāstījumu.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) speciālbalvu saņēma SIA "Mērniecības datu centrs" izstrādātais projekts biznesa risinājumu kategorijā - "Topogrāfija.lv", Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) speciālbalvu saņēma SIA "Cube Systems" izstrādātais projekts biznesa risinājumu kategorijā - "LG Electronics pārdošanas uzdevumu pārvaldības sistēma".

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) speciālbalvu​ saņēma Uzņēmumu reģistra (UR) izstrādātais projekts "Atvērtie dati".

Portāla "Delfi.lv" simpātiju balvas, ko noteica portāla lasītāju balsojums, kategorijā "Labākais e-skolotājs" saņēma Frids Sarcevičs, kategorijā "Mobilās lietotnes" - lietotne Kadastrs.lv, kategorijā "Risinājumi biznesam" - "LG Electronics pārdošanas speciālistu uzdevumu pārvaldības sistēma", kategorijās "E-pārvaldes risinājumi, E-pakalpojumi sabiedrībai" - "Izpildu lietu reģistra elektronisko izsoļu vietne", kategorijā "Veiksmīgākais eParaksta integrācijas risinājums" - "Informācijas sistēma JUNDA".

LIKTA gadskārtējam konkursam "Platīna pele 2015" šogad tika iesniegti 48 pieteikumi piecās pamatkategorijās. Labākos IKT projektus vērtēja neatkarīga žūrija, kuras sastāvā bija gan nozares, gan valsts pārvaldes un mediju eksperti, balsojumā iesaistījās arī sabiedrība.

Konferences galvenie partneri ir SIA "Lattelecom", SIA "Latvijas Mobilais Telefons", SIA "Microsoft Latvia" un partneris VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs". Balvas "Platīna Pele 2015" partneri ir LVRTC un sabiedrība "Tilde". Galvenais informatīvais partneris - portāls Delfi.lv un partneri: informācijas aģentūra LETA, tehnoloģiju portāls "Kursors.lv", Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK).

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Tet Latvijas Darba devēju konfederācija Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācija LMT Microsoft Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form