Galvenais – 'Olainfarm' vērtības celšana, paziņo Maligina mantojuma aizgādne
Foto: Publicitātes foto

"Man kā bāriņtiesas ieceltai mantojuma aizgādnei galvenais uzdevums ir nodrošināt mantojuma pārvaldību un vērtības saglabāšanu līdz brīdim, kad tas nonāks mantinieku īpašumā," ar savu pārstāvju "Vīlands Associates" starpniecību portālam "Delfi" trešdien pavēstīja Maligina vecākā meita Irina, kura februārī kļuva par mantojuma aizgādni.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Man rūp AS "Olainfarm" un citu tēva izveidoto uzņēmumu vērtības saglabāšana un palielināšana. Tas ir tas, ko viņš būtu vēlējies un kas ir visu iesaistīto pušu patiesajās interesēs. Tāpēc manas darbības ir un būs vērstas šajā virzienā," paziņojumā norāda Maligina.

Viņa pauž nožēlu, ka viņas tēva vārds "pēdējās nedēļās publiskajā telpā izskan negatīvā kontekstā. Viņš noteikti nebūtu vēlējies, ka mūsu ģimene nokļūtu apstākļos, kad personīgais labums tiek likts augstāk par visas ģimenes interesēm. Tieši tāpēc šajā — atsevišķu ieinteresēto pušu radītās destrukcijas vairošanā — piedalīties nevēlos," norāda Maligina mantojuma aizgādne.

Maligina arī uzsver, ka AS "Olainfarm" konsolidētie finanšu rezultāti parāda, ka 2017. gadā uzņēmums ir sasniedzis apgrozījuma rekordu — 122 miljonus eiro. Peļņa saglabājusies 2016. gada līmenī, sasniedzot 11,63 miljonus eiro. AS "Olainfarm" valde 2018. gadā piedāvājusi akcionāriem dividendēs izmaksāt kopumā gandrīz trīs miljonus eiro jeb 0,21 eiro par akciju pie nosacījuma, ja "Olainfarm" auditētajā 2017. gada pārskatā netiks veiktas būtiskas izmaiņas.

Kā topošā uzņēmuma akcionāre Maligina norāda, ka ""Olainfarm" koncerna turpmāka vērtības celšana, kā to bija iesācis mans tēvs Valērijs Maligins, ir mans galvenais uzdevums. Par uzņēmuma turpmāko attīstību vidējā termiņā esmu noskaņota ambiciozi — labprāt izmantotu jebkuras saprātīgas izaugsmes iespējas, tostarp investīcijas gan jaunos produktos, gan uzņēmumos. Tas ir mana tēva un viņa izveidotās komandas panākums, ka AS "Olainfarm" atrodas mūsu reģiona lielāko investoru kartē. Un mums, neapšaubāmi, tajā jāpaliek arī turpmāk".

"Neraugoties uz dažādu pušu mēģinājumiem publiskajā telpā spekulēt ar viedokļiem, vēlos atkārtoti uzsvērt, ka es neplānoju pārdot nedz "Olainfarm" akcijas, nedz arī kādus citus saistītos meitas uzņēmumus. Man rūp "Olainfarm" nākotne. Ar pilnu atbildību apzinos, ka "Olainfarm" grupā ir ap 3000 darbinieku un vairāk nekā 1000 akcionāru. Tas uzliek milzu atbildību par lēmumiem, kurus ir un būs jāpieņem. Es kā mantojuma aizgādne īstenošu pragmatisku pieeju un darīšu visu labāko iespējamo visu Valērija Maligina mantinieku interesēs," pauž Maligina.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau vēstīts, ka Maligina atraitne vērsusies tiesā, lai apstrīdētu vīra testamentu. Kā viens no iemesliem izskanējis pieņēmums, ka Maligina pēdējās gribas akts varētu būt viltots. Maligina mantojuma aizgādne Irina tam gan nepiekrīt un testamenta autentiskumu neapšauba.

Rīgas rajona Jūrmalas tiesa ierosinājusi lietu, kas nozīmē – Maligina daudzu miljonu vērtā īpašuma sadale uz nenoteiktu laiku apturēta. Ja testamentā minētās mantinieces – uzņēmēja meitas – un viņa atraitne nepanāks vienošanos, tiesvedība var ieilgt.

Komentējot prasības atzīt par spēkā neesošu Valērija Maligina testamentu iemeslus, Maliginas advokāts Pāvels Rebenoks portālam "Delfi" norādīja – netiek izslēgts pieņēmums, ka janvārī nolasītais testaments varētu būt viltojums. Kā vienu no argumentiem Rebenoks minēja to, ka šādam testamentam "nav jēgas" – laikā, kad tas sagatavots, Maligins nebija precējies un visu viņa īpašumu tāpat mantotu meitas.

Kā ziņots, Maligina īpašumi tiek novēlēti viņa bērniem.

Testaments paredz, ka piecu gadu laikā no mantojuma saņemšanas bērni nedrīkstēs atsavināt vai atdāvināt no Maligina mantotās "Olainfarm" un šī zāļu ražotāja akcionāra "Olmafarm" kapitāldaļas. Maligina īpašumā tieši un caur "Olmafarm" bija gandrīz 70% "Olainfarm" akciju.

"Olainfarm" paziņojumā biržai teikts, ka Maliginam pieder 3 791 810 "Olainfarm" akcijas un 100% kapitāla daļas "Olmafarm", kuras īpašumā ir vēl 5 994 054 AS "Olainfarm" akcijas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Olainfarm Valērijs Maligins
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form