Grāmatu kopējā tirāža Latvijā pērn samazinājusies par 11%
Foto: Shutterstock

Grāmatu tirāža aizvien turpina samazināties, 2017. gadā Latvijā izdotas 2 185 grāmatas, kuru kopējā tirāža bijusi 2,5 miljoni, liecina Latvijas izdevējdarbības statistikas gadagrāmata.

Salīdzinājumā ar pēdējiem pieciem gadiem, grāmatu skaits ir gandrīz nemainīgs, taču grāmatu tirāža aizvien turpina samazināties. 2017. gadā izdotas 2 185 grāmatas, neskaitot krāsojamās grāmatas bērniem, bet grāmatu tirāža, salīdzinot ar 2016. gadu, samazinājusies par 11%, informē Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) izdevējdarbības statistikas eksperte Gunta Lodziņa.

58% no LNB uzskaitītajiem grāmatu izdevējiem 2017. gadā ir izdevuši tikai vienu grāmatu, jo LNB apkopo datus ne vien par komercizdevējiem, bet arī par autorizdevējiem un institūcijām, kuru pamatdarbība nav izdevējdarbība, norāda G. Lodziņa.

2017. gadā 44% no kopējās grāmatu tirāžas veidoja "Apgāda Zvaigzne ABC", "Latvijas Mediju" un "Jumavas" izdevumi. "Apgāds Zvaigzne ABC" 2017. gadā izdevis 364 grāmatas, kuru tirāža sasniedz 28% kopējās grāmatu tirāžas. "Latvijas Mediji" izdevuši 95 grāmatas, kuru tirāža veido 12% no kopējās tirāžas, bet "Jumava" – 147 grāmatas, kuru tirāža sastāda 4% no kopējās tirāžas, liecina LNB apkopotie dati par izdevējdarbību Latvijā.

Lielākie laikrakstu un žurnālu izdevēji pēc izdevumu skaita ir "Žurnāls Santa", kas lasītājiem piedāvā 25 izdevumus, "Printshop" izdevis 20 izdevumus, bet "Izdevniecība Rīgas Viļņi" klajā laidusi 17 izdevumus. Savukārt pēc periodisko izdevumu kopējās tirāžas TOP 3 lielākie izdevēji ir izdevniecība "Dienas Bizness", "Izdevniecība Dienas Mediji" un "Žurnāls Santa".

Source

DELFI Bizness

Tags

Latvijas Nacionālā bibliotēka Zvaigzne ABC
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form