'Grindeks' koncerna apgrozījums pirmajā ceturksnī pieaudzis par 44%
Foto: LETA

"Grindeks" koncerna apgrozījums 2020. gada pirmajā ceturksnī sasniedzis 43,3 miljonus eiro, kas ir par 13,2 miljoniem eiro vai par 43,6% vairāk nekā 2019. gada pirmajā ceturksnī, liecina akciju sabiedrības "Nasdaq Riga" iesniegtais nerevidētais konsolidētais finanšu pārskats.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

2020. gada pirmajā ceturksnī koncerna peļņa, kas attiecināma uz mātes sabiedrības akcionāriem, bija 0,8 miljoni eiro, kas ir par 2,6 miljoniem eiro vai par 77% mazāk nekā 2019. gada pirmajā ceturksnī. Peļņas samazinājums 2020. gada pirmajā ceturksnī skaidrojams ar straujo loģistikas izmaksu pieaugumu un Krievijas rubļa vērtības kritumu. 2020. gada aprīlī bija novērojama pozitīva tendence Krievijas rubļa kursam pakāpeniski normalizēties, un šī gada četru mēnešu darbības rezultāti liecina, ka lielākā daļa no rubļa vērtības krituma jau ir atgūta.

2020. gada pirmajā ceturksnī koncerns produkciju eksportēja uz 63 pasaules valstīm kopumā par 40,3 miljoniem eiro, kas ir par 12,4 miljoniem eiro vai par 45% vairāk nekā 2019. gada pirmajā ceturksnī.

"Šī gada pirmais ceturksnis ir pagājis daudzkārt sarežģītākos nekā ierasts apstākļos. Globālais ārkārtējais stāvoklis un Covid-19 vīrusa izplatības ierobežojošie pasākumi ir veicinājuši krasas izmaiņas biznesa vidē, tostarp arī farmācijas nozarē. Bija pat tādas dienas, kad situācija mainījās teju pa minūtēm un lēmumi bija jāpieņem ļoti ātri. Gandarījums par paveikto ir liels – "Grindeks" koncerns ir spējis sekmīgi darboties, operatīvi reaģēt uz pieprasījuma kāpumu un būtiski palielināt apgrozījumu," teic AS "Grindeks" valdes priekšsēdētājs Juris Hmeļņickis.

"Grindeks" koncerna gatavo zāļu pārdošanas apjoms 2020. gada pirmajā ceturksnī bija 40,1 miljoni eiro un ir palielinājies, salīdzinot ar 2019. gada pirmo ceturksni, par 12,5 miljoniem eiro vai par 46%. Pārdošanas apjoms Krievijā, pārējās NVS valstīs un Gruzijā 2020. gada pirmajā ceturksnī veidoja 21,6 miljonus eiro, kas ir par 7,1 miloniem eiro vai par 49% vairāk nekā 2019. gadā. Salīdzinot ar 2019. gada pirmo ceturksni, Krievijā un Turkmenistānā pārdošanas apjoms ir palielinājies divas reizes. 2020. gada pirmajā ceturksnī nozīmīgs pārdošanas apjoma pieaugums sasniegts – Gruzijā par 64%, Kazahstānā par 13% un Uzbekistānā par 7%.

Koncerna gatavo zāļu pārdošanas apjoms Eiropas Savienības valstīs, Lielbritānijā un Norvēģijā 2020. gada pirmajā ceturksnī sasniedza 17,7 miljonus eiro, kas ir par 5,7 miljoniem eiro vai par 48% vairāk nekā 2019. gada pirmajā ceturksnī. Pārdošanas apjoms 2020. gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2019. gada pirmo ceturksni, Dānijā ir palielinājies 8 reizes, Čehijā 5 reizes, Nīderlandē un Somijā 2 reizes, Ungārijā par 83%, Igaunijā par 40%, bet Lielbritānijā par 39%.

2020. gada pirmajā ceturksnī aktīvo farmaceitisko vielu pārdošanas apjoms sasniedza 3,0 miljonus eiro, kas ir par 0,4 miljoniem eiro vai par 17% vairāk nekā 2019. gada pirmajā ceturksnī. Lielākais "Grindeks" aktīvo farmaceitisko vielu eksports tika veikts uz ES valstīm, ASV, Austrāliju un Singapūru. "Grindeks" pieprasītākās aktīvās farmaceitiskās vielas 2020. gada pirmajā ceturksnī bija pimobendāns, oksitocīns un atipamezols.

2020. gada pirmajā ceturksnī "Grindeks" meitasuzņēmums AS "Kalceks", kura specializācija ir medikamenti slimnīcu segmentam, sasniedza strauju pārdošanas apjoma kāpumu. "Kalceks" produkti 2020. gada pirmajā ceturksnī tika pārdoti 8,5 miljonu eiro apjomā, kas ir par 6,5 miljoniem eiro vai 4 reizes vairāk nekā 2019. gada pirmajā ceturksnī. "Kalceks" galvenie noieta tirgi 2020. gada pirmajā ceturksnī bija Beļģija, Itālija, Čehija, Dānija un Vācija.

"Grindeks" ir starptautisks farmācijas uzņēmums, kura galvenie darbības virzieni ir oriģinālproduktu, patentbrīvo medikamentu un aktīvo farmaceitisko vielu pētniecība, izstrāde, ražošana un pārdošana. "Grindeks" koncernā ietilpst četri meitas uzņēmumi Latvijā, Igaunijā un Slovākijā; pārstāvniecības atvērtas 11 valstīs. "Grindeks" galvenās terapeitiskās grupas ir sirds un asinsvadu, centrālo nervu sistēmu ietekmējošie, pretvēža un diabēta ārstēšanas medikamenti. 2019. gadā uzņēmuma produkcija eksportēta uz 84 valstīm. Nozīmīgākie "Grindeks" tirgi ir Eiropas Savienības valstis, Krievija un pārējās NVS valstis, ASV, Kanāda un Japāna.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Farmācija Eiropas Savienība Eksports Grindeks Nasdaq Riga
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form