'HansaMatrix' izvērš modernu tehnoloģiju ražotni Ventspilī
Foto: Publicitātes foto

Jaunajā "Ventspils Elektronikas centra" ēkā atklāta Ziemeļvalstīs modernākās elektronikas grupas "HansaMatrix" rūpnīca. Tajā grupas uzņēmums "Ventspils elektronikas fabrika" ražos tādus inovatīvus produktus, kā "Lightspace" telpisko attēlu displeju elementus, bezpilota lidaparātus "AirDog" un starptautisko tirgu iekarojušos kompānijas "Mikrotīkls" datu maršrutētājus.

Uzbūvējot jauno elektronikas centra ēku, uzņēmums iegūst papildus 3500 kvadrātmetrus augstas kvalitātes ražošanas platības un komfortablas telpas darbiniekiem. Papildus tam "HansaMatrix" jaunas ražošanas līnijas izveidē investējuši vairāk nekā vienu miljonu eiro.

Būtiska daļa no finansējuma nodrošināta no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras administrētās ES Struktūrfondu Augstas pievienotās vērtības (APV) programmas. Pusmiljonu eiro kredītu jaunu ražošanas iekārtu iegādei izsniedza banka "Citadele".

2014.gadā Ventspils rūpnīcā tika nodarbināti 90 darbinieki un saražota "HansaMatrix" produkcija 2,1 miljona eiro vērtībā. Līdz ar rūpnīcas paplašināšanos paredzēts darbinieku skaitu palielināt līdz aptuveni 130 un saražotās produkcijas apjomu vismaz divkāršot.

"Jaunās rūpnīcas telpas un uzstādītās jaunās ražošanas iekārtas ļaus mums būtiski palielināt Ventspils ražotnē saražotās produkcijas apjomu un nodrošināt labāku klientu servisa līmeni. Ventspilij tas dos jaunas inženieru darba vietas gan Ventspils Augstskolas inženierijas fakultātes nodaļas absolventiem, gan arī vienkāršāku ražošanas operāciju veicējiem," saka "HansaMatrix" vadītājs Ilmārs Osmanis.

"Mūsu skatījumā "HansaMatrix" ir labākais elektronikas nozares ražotājs Baltijā un Skandināvijā. Vienmēr ir izvēle – ražot kaut kur tuvumā, vai Āzijā. Mēs izlēmām ražot Latvijā, jo ticam "HansaMatrix" kvalitātei un gribam atbalstīt savējos ražotājus, kas sasnieguši tik augstu līmeni. Domāju, ka mēs kopā parādīsim, ka Latvijā var radīt produktus, kas ir unikāli visas pasaules mērogā," stāsta viens no "Helico Aerospace Industries" līdzīpašniekiem Jānis Spoģis, piebilstot, ka pirmie Latvijā saražotie "AirDog" pircējiem tiks piegādāti septembrī.

Tags

AirDog
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form